2019’un En İyi Filmleri

İyisiyle kötüsüyle bir seneyi daha arkamızda bıraktık.Bundan ötürü 2019’un en iyi filmleri listemizi oluşturalım dedik.Film endüstrisi teknolojinin gelişmesiyle çok ileri bir düzeye geldi.Tabi yönetmenler,yapımcılar bu mucizevi yeşil ekran teknolojisinden olabildiğince faydalanmaya çalışıyorlar.Bilim kurgu , fantastik filmseverleri için verimli bir yıl geçmesine karşın, 2019 realist , biyografi sevenler için aynı derecede cömert olmadı ama bu kategoride adından çok fazla söz ettiren filmler oldu.Çok uzatmadan İMDb puanlarına göre en iyi 2019 filmleri olarak sıraladığımız 2019 Yılının en iyi filmleri listesi geçelim.

Once Upon A Time… In Hollywood
-Bir Zamanlar Hollywood’da

2019 En Başarılı Filmler
IMDb: 7,8Tür: KomediFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Leonardo DiCaprio(Rick Dalton) , Brad Pitt(Cliff Booth) , Margot Robbie(Sharon Tate) , Emile Hirsch(Jay Sebring)

Quentin Tarantino’nun en son filmi iki efsane oyuncuyla 23 Ağustos 2019’da beyaz perde ile buluştu. Rick Dalton bir televizyon projesi oyuncusudur.Amacı sinema sektörüne geçip orada parlamak olan Rick dublörünü de yanına alıp Hollywood’a ulaşmak için yol aramaktadır.Bu yolun başlangıcı Hollywood’un yeni gözde ismi ve komşusu olan Sharon Tate ile başlayacak gibi görünüyor.

The Lighthouse
-Deniz Feneri

2019 en iyi filmler
IMDb: 7,8Tür: Korku & FantastikFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Robert Pattinson(Thomas Howard) , Willem Dafoe(Thomas Wake) , Valeriia Karaman(Mermaid)

20. Yüzyılın başında Maine’de bir deniz fenerdeki iki bekçinin hikayesini anlatan siyah beyaz bir film. Thomas Wake mesleğine ömrünü vermiş karanlık bir havaya sahip deniz fenerinde yıllarca tek başına çalışmış bir bekçidir.Yanına yardımcı olarak gönderilen genç Ephraim Winslow gelişi ile işler karışır.Otoriter ve görev bilincine sadık Thomas Wake ile genç Ephraim arasında işler bir iktidar mücadelesine dönüşür.Zaman geçtikçe psikolojik sorunlar baş gösterir.

Toy Story 4
-Oyuncak Hikayesi 4

2019 Film Önerileri
IMDb: 7,9Tür: Animasyon & MaceraFragman: Tıklayınız.

1995’ten beri birçok nesle hitap etmiş Dünya çapındaki en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Toy Story yeni filmi ile 2019’da tekrar bizimle buluştu.
Yeni macerada geri dönüşüm işlemi uygulanarak oyuncak kaşık yapılmış Forky adında bir konuğumuz var.Forky önceki hayatına bağlı kalarak bir oyuncak olmayı reddeder.Geri kalan hayatı boyunca bir kaşık olmak ister fakat aşması gereken bazı problemlerle karşılaşır.

Bu arada animasyon filmleri severler için oluşturmuş olduğumuz En Güzel Animasyon Filmleri yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

The Irıshman
-İrlandalı

IMDb’ye Göre En İyi 2019 Filmleri
IMDb: 8,0Tür: Biyografi & SuçFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Robert De Niro(Frank Sheeran) , Al Pacino(Jimmy Hoffa) , Joe Pesci(Russell Bufalino) , Harvey Keitel(Angelo Bruno)

Dünya tarihinin iki efsane oyuncusunu bir araya getirmeyi başarmış Netflix yapımı İrlandalı, ismi ile Türkiye kamuoyu üzerinde kötü bir etki taşısa da (bkz: İstanbul esnafını döven İrlandalı) 2019 senesinin en gözde filmleri arasına girmeyi başarmıştır.
Eskiden bir sendika lideriyken sonradan mafya için çalışmış tetikçilik,dolandırıcılık gibi birçok pis işler yapmış İrlandalının hayatını konu alan gerçek hayattan esinlenilmiş bir yapım.Bu İrlandalı yani Frank Sheeran’ın geçmişteki suçlarının karanlık bölgesini açığa çıkarıyor.

Marriage Story
-Evlilik Hikayesi

En iyi 2019 film tavsiyeleri

Oyuncular: Adam Driver(Charlie) , Scarlett Johansson(Nicole) , Azhy Robertson(Henry Barber)

Netflix aman vermiyor! 2019’un en iyi filmleri listesine 2 film sokmayı başardı.Dizi sektöründe de en iyiler yolunda ilerliyor.Bize ise faydalanmak kalıyor.
Filmin ismine bakarak yanılmayalım bir evlilik hikayesinden çok boşanma hikayesi bu.Biri yönetmen biri ise oyuncu olan başarılı çift aynı başarıyı evliliklerinde yakalayamıyorlar.Boşanma kararı alan çift çocuk velayeti üzerine çıkılmaz bir mücadeleye giriyor.Çiftimiz Murat Boz ve Soner Sarıkabadayı’nın İki Medeni İnsanız Biz şarkısını kapatıp çifkeflik silahlarını kuşanıyor.Tabi her ilişkide olduğu gibi sen bana bunu yapmıştın, böyle söylemiştin gibi itiraflar ve gizlenmiş kırgınlıklar ortaya çıkıyor.

Avangers: Endgame

IMDb: 8,5Tür: Fantastik & MaceraFragman: Tıklayınız.

Herhangi bir Spoiler teşkil etmemesi için oyuncu kadrosu yazılmamaktadır.
Evet son olarak birçok değerlendirme sitesinin 2019’un ilk yarısının en iyi filmi olarak seçtiği -tabi ilk yarısının- , konuyla alakalı 22 seri filminin sonunucusu olan Avengers: Endgame’deyiz. Son Marvel filmini izlediyseniz yarım atan Thanos’un Dünya’daki nüfusun 1/2 ‘ sini yok ettiğini hatırlıyorsunuzdur.Bu buhrandan zor bir şekilde kurtulmaya çalışan sağ kalmış son süper kahramanlar , yok edilenleri geri getirmeye çalışır.

https://eniyioneriler.com/film-onerileri/2019un-ilk-yarisinin-en-iyi-filmleri/

Parasite
-Parazit

2019 en çok izlenen filmleri
IMDb: 8,6Tür: Suç & KomediFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Kang-ho Song(Kim Ki-taek) , Sun-kyun Lee(Park Dong-ik) , Yeo-jeong Jo(Park Yeon-kyo) , Woo-sik Choi(Kim Ki-woo)

Zengin ve soylu Park ailesi ile bir o kadar fakir ama zeki Kim ailesiyle tanışın.Kim ailesi çeşitli dolandırıcılık ve sahte evrak işi ile bir şekilde Park ailesinin evine öğretmen,resim öğretmeni ve hizmetçi olarak girer.Kim ailesi bunu bir şekilde kendini kurtarma yöntemi olarak görür.Aradaki kültür farkı ve yetersiz kalma halinin bir komediye dönüştüğü bu film Kuzey Kore yapımıdır.

Joker

IMDb: 8,6Tür: Suç & DramFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Joaquin Phoenix(Arthur Fleck) , Robert De Niro(Murray Franklin) , Zazie Beetz(Sophie Dumond) , Brett Cullen(Thomas Wayne)

Listenin başında ve 2019’un en iyi filmi diyebileceğimiz film sosyal medyayı da kasıp kavuran eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar yapılan Joker.
Suç evreninin en çılgın ve favori ismi Arkham’ı tozunu yutmuş sonrasında yutturmuş Joker’ın ismini nasıl kazandığı anlatılıyor.Sıkıntı ve problem içinde yaşayıp büyümüş başarısız bir komedyen hayatı olan Arthur toplum tarafından gördüğü mental işkenceler ve hor görülmeye artık dayanamayıp karşılık vermeye başlar.Bir zaman sonra akıl sağlığının da muamma olduğu dönemde suç bataklığına batmaya başlar.

Cevap Yazın