2019’un İlk Yarısının En İyi Filmleri

2019’un ilk yarısını bitirmiş bulunuyoruz. İlk 6 ay süresi için 2019’un en iyi filmlerinilisteledik.Dram veya realist türü sevenler için kötü bir başlangıç oldu malesef.Çıkan büyük yapımların yüksek bir oranı fantastik filmler kategorisinde yer alıyor.Umarım ikinci yarıda bahtınız daha açık olur 🙂 Yapılan sıralama İMDb ve benzeri film derecelendirme siteleri baz alınarak düzenlenmiştir.Çok geçmeden en iyi filmler 2019 listesine geçiyoruz.


Triple Frontier

2019 En iyi filmleri
İMDb: 6,5Gösterim: 13 Mart 2019Tür: Aksiyon & GerilimFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Ben Affleck (Redfly) , Oscar Isaac (Pope) , Charlie Hunnam (Ironhead) , Garrett Hedlund (Ben Miller) , Pedro Pascal (Catfish)

Bir netflix yapımı olan film, görevi bırakmış beş Özel Operasyon askerinin çektikleri maddi sıkıntıyı bir uyuşturucu baronundan para çalmak ile gidermeye çalışmalarını anlatıyor.Mükemmel bir titizlikle yaptıkları planın ters gidişi tam bir kaos ortamı yaratırken kahraman askerler bu durumun içinden çıkmaya çalışır.

Shazam! 6 Güç

İMDb’ye göre en iyi filmler
İMDb: 7,5Gösterim Tarihi: 15 Mart 2019Tür: Fantastik & Bilim KurguFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Zachary Levi (Shazam) , Mark Strong (Dr. Sivana) , Asher Angel (Billy Batson) , Jack Dylan Grazer (Freddy Freeman)

100 Milyon Amerikan Doları gibi büyük bir bütçe ile hazırlanmış bir süper kahraman filmidir. Yetim olan Billy Batson , bu zamana kadar verildiği tüm koruyucu aileleri sahiplenememiş bir şekilde hep kaçmayı başarmıştır.Bir gün şans eseri denk geldiği eski bir büyücü ona istediği anda süper kahramana dönüşebilmesi için güç vermiştir.Tabi ki her süper kahraman filmindeki gibi burada da kötü niyetli düşmanlarla baş etmeye çalışır.

Alita: Battle Angel / Savaş Meleği

2019 Film Önerileri
İMDb: 7,5Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2019Tür: Bilim Kurgu & AksiyonFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Rosa Salazar (Alita) , Christoph Waltz (Dr. Dyson Ido) , Jennifer Connelly (Chiren) , Mahershala Ali (Vector) , Ed Skrein (Zapan)

2019’da vizyona giren filmler arasında şuanki; Yukito Kishiro’nun çizgi serisi baz alınarak sinemaseverlere kavuşan türkçesiyle Ölüm Meleğidir. 26. yüzyılda bir doktor tarafından tamir edilip uyandırılan Alita, kendini zengin-fakir çatışması yaşanan bir yerde kimliğini sorgularken bulur.

Glass

Son Yılın En Kaliteli Filmleri
İMDb: 6,8Gösterim Tarihi: 16 Ocak 2019Tür: Fantastik & GerilimFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Bruce Willis (David Dunn) , Samuel L. Jackson (Samuel L. Jackson) , Anya Taylor-Joy (Casey Cooke) , Sarah Paulson (Dr. Ellie Staple) , James McAvoy (26 Ayrı Karakter)

Unbreakable , Split üçlemesinin son filmi Glass 3 büyük oyuncunun yollarının en sonunda bir akıl hastanesinde buluşmasıyla başlıyor. Kendilerini süper kahraman sanan kahramanlarımız, bu psikolojik konuda uzmanlaşmış Dr. Ellie Staple tarafından muayene edilmeye çalışılır.Fakat doktorun bu tehlikeli 3 kişi ile işi pek de kolay olmayacaktır.

Us / Biz

2019 Film Önerileri
İMDb: 7,3Gösterim Tarihi: 8 Mart 2019Tür: Gerilim & KorkuFragman: Tıklayınız.

Oyuncular: Lupita Nyong’o (Adelaiede Wilson) , Winston Duke (Winston Duke) , Elisabeth Moss (Kitty Tyler) , Tim Heidecker (Josh Tyler)

2019 filmlerinde farklı bir tarzı ve senaryosuyla öne çıkan Us yani Biz gerçekten farklı bir tada sahip. izlenmeye değer bir film.4 Kişilik sıradan bir aile yılın yorgunluğunu atmak için Kuzey Kaliforniya’daki yazlıklarına giderler.Orada tanıdıkları bir aile hakkında endişelenmeye ve paranoyaklaşmaya başlamaları bir başlangıçtır.Bir akşam evlerinin dışında 4 kişinin el ele tutuşup onları izledii fark eden aile, bu gizemli kişileri görünce şaşkınlık ve korkudan dehşete düşer.Çünkü bu 4 kişi onların birebir kopyalarıdır.

Avengers: Endgame

2019’un En İyi Filmi
İMDb: 8,8Gösterim Tarihi: 24 Nisan 2019Tür: Fantastik & Aksiyon & MaceraFragman: Tıklayın.

Herhangi bir Spoiler teşkil etmemesi için oyuncu kadrosu yazılmamaktadır.

Evet son olarak birçok değerlendirme sitesinin 2019’un en iyi filmi olarak seçtiği -tabi ilk yarısının- , konuyla alakalı 22 seri filminin sonunucusu olan Avengers: Endgame’deyiz. Son film izlediyseniz yarım atan Thanos’un Dünya’daki nüfusun 1/2 ‘ sini yok ettiğini hatırlıyorsunuzdur.Bu buhrandan zor bir şekilde kurtulmaya çalışan sağ kalmış son süper kahramanlar , yok edileni geri getirmeye çalışır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Diğer film önerilerine göz atmak istiyorsanız tıklayın.

Cevap Yazın