Netflix Gençlik Dizileri 2023 Listesi (Güncel)

Yıl 2023 oldu hatta yarısına kadar geldik. Bilindiği üzere artık piyasadaki birçok film ve diziye Netflix yapımcılık ve distribütörlük yapmakta. Kendilerine son yıllarda bize sunduğu muhteşem yayınlar için teşekkür edip bu sefer de sizlere en iyi netflix gençlik dizileri‘ni derledik. Listedeki öğelerin sadece bir kaç tanesi lise sınırları dışında geçmekte o yüzden netflix lise dizileri başlığını alternatif olarak kullansak abes kaçmaz. İstediğiniz yeni önerileri bize yorum yazarak iletirseniz seviniriz.

Karşınızda en iyi netflix gençlik dizileri:

The Society

The Society. En iyi Gençlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.1 Gizem Sezon: 1(2019-2019) 58 dakika

Oyuncular: Kathryn Newton, Gideon Adlon, Sean Berdy, Natasha Liu Bordizzo

Sabah oldu gözlerinizi açtınız ve dışarıya çıktınız. Mahallenizde olan her şey olduğu gibi yerinde ve doğru duruyor. Ama yanlış bir şeyler var; burası sizin yaşadığınız yer değil. Tüyler ürpetici bir o kadar da gizemli değil mi? Bu son bölüm deyip sözünüzü yutacaksınız. Çünkü sonraki bölümdekilere olan merakınız rahat uyumamanızı sağlayacak.

Konusu:
Zengin bir muhit olan West Ham‘da tüm halk gizemli bir şekilde kaybolur. Kendilerini West Ham‘a birebir benzer bir yerde bulurlar. Gençler bu gizemi çözmeye çalışırken bir yandan da ürkütücü bilinmezlikte hayatta kalmaya çalışırlar.

Trinkets

Trinkets Netflix Gençlik Dizileri 2021
Netflix’te olan gençlik dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.1 Komedi Sezon: 2(2019-2020) 30 dakika

Oyuncular: Brianna Hildebrand, Kiana Madeira, Quintessa Swindell, Odiseas Georgiadis

Üzgün olduğunuz zamanlarda size destek olacak, yanınızda duracak arkadaş ararsınız. Bulduğunuz kişiler deli ve tutulmaz kişiler olursa eğlencenin tadı tuzu tam ayarında olur. Belki de bu kişiler sizin tekrardan ayaklarınızın üstünde durmanızı sağlayacaktır.

Konusu:
Yas tutmakta olan genç kız, hırsızlık bağımlıları toplantısında birbirinden deli 2 genç hanımla tanışır. Lisede okuyan bu 3 arkadaş şehirde tutulamaz bitirimler haline gelir.

Love Alarm

Love Alarm. Netflix Gençlik Dizi Tavsiyeleri

Yayın: Netflix IMDb: 7.2 Komedi Sezon: 2(2019-) 50 dakika Fragman

Oyuncular: Kim So-Hyun, Song Kang, Ga-ram Jung

Teknoloji kaderimizi belirleme de rol oynayan neredeyse insanlar tarafından uzuvlaştırılmış cihazlarla dolu. Bugün gün içerisinde akıllı telefonuna 15 defadan az bakan kaç kişi vardır ki? Babaanne ve anneannelerimiz dışında tabi ki. Netflix gençlik dizi önerisi olmasının sebebiyse teknolojinin en yoğun kullanıcılarının biz gençler olmasıdır.

Konusu:
Diziye ismini veren bir telefon uygulamasıdır. Love Alarm, biri sizden hoşlandığında size bilgilendiren bir sistemdir. Kim Jojo bir gün uyandığında uygulamadan gelen bildirimi görür. Kendi sıkıntıları yetmezmiş gibi içini heyecan kaplamıştır. Hoşlanmanın gizlenemediği bu evrende kaos oluşur.

Gossip Girl

Gossip Girl. Netflix Gençlik Dizisi Önerileri
Yayın: New York City IMDb: 7.4 Drama Sezon: 6(2007-2012) 42 dakika

Oyuncular: Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick, Kelly Rutherford, Matthew Settle

Dedikodu, aşk, şehvet, ihtiras bu temadaki diziler iki tür için çok uygundur. Birincisi lisede okuyan kardeşlerimiz, ikincisi ise evde çay ve akide şekeriyle televizyon izleyen teyzelerimiz. Şaka bir yana tarzına yeni bir yön getirmiş ve kendi kategorisinde çığır açmış Gossip Girl’ü izlerken çok eğleneceksiniz.

Konusu:
New York’ta zengin muhitte yaşayan 8 zengin öğrenci hakkında bir blog sayfasında dedikodular paylaşılmaktadır. Öyle bilinmez sırlardır ki bu kişiler yakınlarında olan olayları bile o blogtan öğrenir. Tüm yazılar dedikoducu kız mahlasını kullanan biri tarafından yapılmaktadır. Peki kimdir bu dedikoducu kız?

Sassy Go Go

Sassy Go Go. En İyi Netflix Gençlik Dizileri
Yayın: Cheer Up SPC IMDb: 7.4 Komedi Sezon: 1(2015-2015) 60 dakika

Oyuncular: Hak-Yeon Cha, Eun-ji Jung, Won-geun Lee, Ji Soo, Chae Soo-bin

İnekliğin getirdiği absürt komediyi mi eğlenceli tipteki öğrencilerin mizahını mı tercih edersiniz? Sassy Go Go size bu seçeneği sunmuyor. İkisini karıştırıp lezzetli görünüşte sunuyor. Lisede geçen netflix dizisi yapılan amigo seçimi üzerine yoğunlaşacak.

Konusu:
Rekabetin yüksek olduğu kaliteli bir lisede 5 arkadaş yükselmeye çalışıyordur. Kang Yeon sokak dansı grubunun lideridir. Dağılan grubu tekrar bir araya getirmeye çalışıyordur. Kim Yeol Elit bir grubun başkan yardımcısıdır. 2 grup okulun amigoluk seçimleri için birleşmek zorundalar.

Locke&Key

Locke&Key. Gençlikle Alakalı Diziler
Yayın: Netflix IMDb: 7.4 Fantastik Sezon: 1(2020-) 48 dakika

Oyuncular: Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia Jones, Jackson Robert Scott

Çizgi romanlar süper kahraman film ve dizilerinin öncüleridir. Onlarca efsanenin doğdu yer çizimli yağlı dergi yapraklarıdır. Çizgi romanı tutunca Netflix dizisini çekmiştir iyi de yapmıştır.

Konusu:
Çizgi romandan uyarlanan dizi, babaları henüz vefat etmiş 3 gencin eski evlerini ziyarete gitmeleri ile başlıyor. Evin deposunda süper güç sağlayan anahtar bulurlar. Fakat bu anahtarın peşinde kötü varlıklar vardır.

Chilling Adventures Of Sabrina

Chiling Adventures Of Sabrina. Netflix Gençlik Dizi Tavsiyesi
Yayın: Archie Comics IMDb: 7.5 Drama Sezon: 4(2018-2020) 60 dakika

Oyuncular: Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Jaz Sinclair

Yayınlandığı tarih aralıklarında Acemi Cadı Türkiye’de yoğun ilgi ve beğeni toplamıştı. Hatta çeşitli sosyal medya sitelerinde videolar ve kesitler hala paylaşılmakta. Peki Acemi Cadı’nın, Sabrina dizisinden uyarlandığını biliyor muydunuz? Sabrina’nın fantastik dünyasına orjinal haliyle şahit olun.

Konusu:
Yarı ölümlü yarı cadı olan Sabrina 16 yaşına bastığında insanlar ile cadılar arasında bir seçim yapmak zorundadır. Sabrina halaları, kedisi, ve sevgilisi ile birçok macera yaşar. Ülkemizde bir zamanlar yayınlanan Acemi Cadı Sabrina uyarlamasıdır.

Quicksand

Quicksand. Netflix’te Yayınlanan Gençlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.5 Suç Sezon: 1(2019-2019) 45 dakika

Oyuncular: Hanna Ardéhn, Felix Sandman, David Dencik

Sıkıcı kimya derslerinin birinde başınız masada gözleriniz pencereyi süzerken okula zombi veya terörist saldırısı olsa da kahramanlık yapsam diye düşündüğünüz vakitleri hatırladınız değil mi? Kafanızdan hikayeler oluşturdunuz, hayalinizde oynadınız. Şimdi de gerçeğini izleyin sonra tekrar düşünün. lisede geçen netflix dizisi size fikir sahibi olmanızda yarar sağlayacaktır.

Konusu:
Stockholm’de okula düzenlenen bir saldırı sonucunda ölümler olur. 18 yaşındaki Maja resmi olarak şüpheli olarak yargılanır. Maja arkadaşlarına ve yasalara masumluğunu kanıtlamaya çalışır.

Everything Sucks!

Everyhing Sucks! Güncel Netflix Gençlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.5 Komedi Sezon: 1(2018-2018) 30 dakika

Oyuncular: Jahi Di’Allo Winston, Peyton Kennedy, Patch Darragh, Claudine Mboligikpelani Nako

2023 Netflix gençlik dizileri tamamiyle günceldir. Sene içerisinde sürekli olarak yazının geçerliliğini kontrol edip düzenlemeler yapacağız. Birini seçip bitirdikten sonra tekrar ziyaret edebilirsiniz. Belki de ufak sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Konusu:
1996 yılında liseye yeni başlayan üç arkadaş okulu daha katlanabilir bir hale getirmenin yolunu ararlar. Çareyi okulun video kulübüne katılmakta bulurlar. Luke bu kulüpteki bir kıza tutulur. Zaman içinde kendi kulüpleri ile drama kulübü ezeli bir rekabet oluşur.

Aşk 101

Aşk 101. Netflix En Kaliteli Gençlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.5 Komedi Sezon: 2(2020-) 40 dakika

Oyuncular: Kubilay Aka, Mert Yazicioglu, Alina Boz, Selahattin Paşalı, Pinar Deniz

Listedeki tek Türk yapımı dizi Aşk 101, sanırım pek anlatmaya gerek yok çünkü ülke gündeminde bayağı süre yer tutmayı başardı. Fan kitleleri ve sayfaları hızlı bir şekilde yükseldi. Bizden olan bir yapımı buraya eklemek de ayrı bir sevinç teşkil ediyor.

Konusu:
Netflix‘in yapımcılığını yaptığı Aşk 101 Türk yapımı bir dizidir. 90‘lı yıllarda 5 yakın arkadaşın liseyi alt üst etmesini anlatıyor. Kişisel hayatlarındaki problemler yaşayan bu belalı tiplerin okuldan kovulmaları dört gözle bekleniyor. Fakat onların temiz ve iyi niyetine inanan idealist bir öğretmen öğrencilere arka çıkıyor.

Ragnarok

Ragnarok. Netflix Lise Dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 7.5 Fantastik Sezon: 2(2020-) 45 dakika

Oyuncular: David Stakston, Jonas Strand Gravli, Herman Tømmeraas, Theresa Frostad Eggesbø

Fantastik hikayeler hayal gücünü geliştirir. Küçük yaşta hayal gücünü geliştirmek, ileride farklı düşünce ve proje üretme gibi yaratıcılık isteyen alanlarda kişilere fayda sağlayacaktır. Her ne kadar rasyonalist olsak da bazen doğaüstü diziler izlemeli ve farklı bakış açısına sahip olma fırsatını kaçırmamalıyız.

Konusu:
İsmini İskandinav mitolojisinden alan dizi, Norveç’in bir kasabasında geçiyor. Kasabada hava şartları değişken ve oldukça kuvvetlidir. Bu yerleşkeye yeni gelen ailenin üyesi olan Magne bu değişimlerden doğaüstü bir şekilde etkilenmektedir.

I Am Not Okay With This

I AM NOT OKAY WITH THIS. Gençlik Dizileri Listesi
Yayın: Netflix IMDb: 7.6 Komedi Sezon: 1(2020-) 30 dakika

Oyuncular: Sophia Lillis, Wyatt Oleff, Sofia Bryant, Kathleen Rose Perkins

İddaa ediyoruz ki gençlik dizileri lise netflix yazdığınızda çıkan sitelerden en ayrıntılı ve en iyi analiz yapan listeyi okuyorsunuz. Eğer karşı çıkıyorsanız yorumlarda özgürce belirtebilirsiniz. Hayır canım yazılara yorum seçeneğini eklememiş oluşumuzun bu konuyla hiçbir alakası yok ?

Konusu:
Telekinezi güçlerine sahip Sydney henüz lise öğrencisidir. Güçlerini anlama ve kullanma çabası içerisindeyken bir de okul sınavları ve cinsel kimliğini tanımak gibi badirelerle uğraşmalıdır.

Teen Wolf

teen wolf. Yabancı Gençlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.6 Fantastik Sezon: 6(2011-2017) 41 dakika

Oyuncular: Tyler Posey, Holland Roden, Dylan O’Brien, Linden Ashby

Filmi gerçekten birçok kesim tarafından beğenildi. Zaten bir Teen Wolf izleyicisiyseniz en az onun kadar başarılı filmi ve çizgi filmini izlemenizi şiddetle öneriyoruz. Dolunay açığa çıkınca kurta dama dönüşen klasik bir yapım değil, Hulk gibi sinirlenince hırçınlaşan bir arkadaşımız kendisi.

Konusu:
Scott McCall gezintiye çıktığında bir kurtadam tarafından ısırılır. Henüz lise öğrencisi Scott için bunu kabullenmek oldukça zor olur. Hayatına normal bir şekilde devam etmek ister ama kurtadam içgüdüleri başını belaya sokar.

13 Reasons Why

13 reason why. Yabancı Gençlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.6 Gizem/Gerilim Sezon: 4(2017-2020) 60 dakika

Oyuncular: Dylan Minnette, Christian Navarro, Alisha Boe, Brandon Flynn

İnsanlara dikkatlice yaklaşın, söylediğiniz her kelimeye bile dikkat edin. Çünkü insan insana tahmin ettiğinden daha fazla dokunur. Yaklaşımlarınız kişiyi üzgün, mutlu yapabilir. Daha kötü sonuç olarak intiharına bile sebep olabilir.

Konusu:
Aynı isimdeki kitabından esinlenerek çekilen dizi, lisede intihar eden bir kızın kendini öldürme sebeplerini kaydettiği bir kasetin ona platonik bir şekilde aşık olan Clay‘in eline geçmesiyle başlar. Bu kasette onun intiharına dolaylı veya doğrudan sebep olan 12 kişiyi açıklamaktadır.

Elite

Elite Netflix Gençlik Dizileri
Netflix Lise Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.6 Suç Sezon: 5(2018-) 60 dakika

Oyuncular: Miguel Bernardeau, Arón Piper, Itzan Escamilla, Omar Ayuso

Türkiye’de gerçekleşmesi olası senaryoya sahiptir. Malum ülke olarak depreme karşı dayanıklı binalara sahip değiliz. Bina okul dahi olsa müteahhitler malzemelerden eksilttikçe eksiltiyor. Ben ilkokula gittiğim sürede rüzgar, deprem gibi doğa olayları yüzünden mecburi gerçekleşen birçok öğrenci değişimine şahit oldum. 2023 netflix gençlik dizi tavsiyesini İzlemeden geçmeyin.

Konusu:
İspanya’da birçok binanın yıkıma sebep olan bir deprem olur. Yıkılan yerlerden biri de taşra mahalledeki lisedir. Bu lise öğrencileri dışarıda kalmasın diye gruplara ayrılarak kısa süre için başka okullara nakil edilir. İspanya’nın en elit okulu Las Encinas‘a transfer edilen 3 arkadaş zalimce ayrımcılığa ve adaptasyon sorununa maruz kalacaktır. Sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunması onları hedef tahtası haline getirir.

Outer Banks

Outer Banks. Yabancı Gençlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.6 Aksiyon Sezon: 2(2020-) 50 dakika

Oyuncular: Chase Stokes, Madelyn Cline, Madison Bailey, Rudy Pankow

Outer Bank adlandırması aslında North Carolina eyaletine bağlı Dünya’da gerçekten var olan bir yerdir. Outer Bank’ın güneyinde fakir ve yoksul kesim; kuzeyinde ise elit kesim yaşamaktadır. Ayrımcılığın oluşturduğu keskin çizgi ilgi çekicidir. Eğer ki anlatılanlar dikkatinizi çektiyse Outer Banks dizisini izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Konusu:
Zenginler ve fakirler arasına sınır çekilmiş bir adada yaşayan Jhon tekne kiraladığın günlerin birinde mavi sularda gezerken alabora olmuş bir tekne bulur. Bu teknenin yıllar önce ortadan esrarengiz bir şekilde kaybolan babasıyla alakalı olduğunu düşünen Jhon, arkadaşlarını da yanına alarak babasının peşinde olduğu büyük hazineyi bulmak ister.

Extracurricular

Extracurricular. Neflix’te Yayınlanan Gençlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.7 Suç Sezon: 1(2020-2020) 50 dakika

Oyuncular: Kim Dong-Hee, Park Joo-Hyun, Da-bin Jung

Kore’ciler yaklaşın, bayılacağınıza bahse gireceğim Extracurricular’ü yakından görün. Yine kötü bir dünya içerisinde iyi kalpli, gizemli ve yakışıklı erkek tipi; tatlı, etkileyici ve yaramaz kız karakteri çekişmeli bir aşk hikayesi yaşayacak mı acaba?

Konusu:
JiSoo kimsesiz, üniversiteye gitme hayaliyle tutuşan bir lise öğrencisidir. Fakat üniversiteye gitmek için para kazanması ve biriktirmesi gerekir. Çareyi yasadışı kolay para kazanabileceği işlerde bulur.KyuRi telefonunu çalınca gizli saklı işlerini ortaya çıkarır ve ona ortak olmak ister. JiSoo ve KyuRi büyük oynayıp başlarını derde sokar.

How To Sell Drugs Online(Fast)

How To Sell Drugs Online(Fast). Netflix Gençlik Dizileri 2023
Yayın: Netflix IMDb: 7.9 Suç Sezon: 3(2019-) 30 dakika

Oyuncular: Maximilian Mundt, Danilo Kamperidis, Lena Klenke, Damian Hardung

Nedense bu aralar kaliteli ve IMDb değeri yüksek içerikler suç kategorisinde oluyor. Gelin bu sefer internette uyuşturucu satışı yapalım. Bölümler sarıyor ve akıyor ama şunu unutmayalım ki bu tarz yaklaşımları kendimize örnek almamalıyız.

Konusu:
Hayatının aşkı olarak gördüğü eski sevgilisini geri kazanmak isteyen Moritz bir uyuşturucu zulasını patlatır ve Dünyanın en büyük çevrimiçi uyuşturucu satış ağını programlar. Başlarda işler yolunda gitse de sonrasında iyice karışacaktır.

Never Have I Ever

Never Have I Ever. Lise Dizileri Netflix
Yayın: Netflix IMDb: 7.9 Komedi Sezon: 2(2020-) 30 dakika

Oyuncular: Maitreyi Ramakrishnan, Darren Barnet, Poorna Jagannathan

Mutluyken kanatlanıp yerin 2 metre üstünde çiçekler saçıp sinirliyken köpükler mi akıtıyorsunuz? Sizin için mantıktan çok duygular ve maneviyat mı önemli? Eğer öyleyse sizin dizinizi çekmişler, sakın kaçırmayın. Üstelik yetişkinler tarafından da ilgi ve beğeni toplamış.

Konusu:
Hint asıllı Amerika vatandaşı Devi zorluk bir ergenlik dönemi geçiriyordur. Okulunda başarılı olan Devi, duygularını çok derin yaşadığı için öfke problemi yaşamaktadır. Bu zorlu dönemleri toplumda yer edinmeye çalışmasında sıkıntılar yaratacaktır.

On My Block

On My Block, netflix lise dizileri
Netflix Ergenlik Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 8 Komedi Sezon: 4(2018-) 30 dakika

Oyuncular: Sierra Capri, Jason Genao, Brett Gray, Diego Tinoco

Büyümek eşittir özgürlük demek fakat dezavantajları bazen keşke yaşımız 14’ü geçmeseydi dedirtir. Bu stresi herkes yaşar, eğer ki ben yaşamadım diyorsanız demek ki hala o yaşa gelmemişsinizdir. Geçmişi yad etme veya geleceğe hazırlık şansı parmaklarınızın ucunda bekliyor.

Konusu:
Los Angeles‘ın güneyindeki yoksul bir mahallede yaşayan 4 arkadaş topluluk içinde kendine yer bulmaya çalışır. Liseye geçmeleri ayrıca yeni sorumluluklar ve problemler doğuracaktır.

The End Of F***Ing World

The end of the fucking world. Gençlik dizi önerileri
Yayın: Netflix IMDb: 8.1 Suç Sezon: 2(2017-2019) 25 dakika

Oyuncular: Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram

İnstagram’da iki psikopat ergen sevgilinin insanları kesip biçtiği sahneleri görmüşsünüzdür. İşte o tatlı psikopatlar bu dizinin karakterleridir. Gençlik dizileri listesinde en popüler üçün arasında yer alır. Hoşlandığınız kişilere dikkat edin herkesten sakladığı sadist bir karanlığı olabilir.

Konusu:
James annesinin intiharını gözleriyle görmüş ve travma yaşamış bir ergendir. Öldürme içgüdüleri onu kedi, köpek ve hayvanları kesip biçmeye iter. Alyssa adında insanları sinir etmeye bayılan kızla sevgili olup onu öldürmek ister. Birliktelikleri genç çiftimizin mükemmel psikopat bir ikili olmasına sebep olur.

Skins

Skins. Netflix Gençlik Dizileri
Yayın: Company Pictures IMDb: 8.2 Drama Sezon: 7(2007-2013) 46 dakika

Oyuncular: Kaya Scodelario, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Hannah Murray, Mike Bailey, April Pearson, Lily Loveless

Yok anam bunlar ahlaksız, hayasız, utanmaz gençler. Devir çok bozmuş. Diğerlerinin aksine bu diziyi izlerken sahnelerini anne ve babalarınızın göremeyeceği yerlerde saklayın. Yoksa anneniz “Bizim çocuk yaramaz karılara bakıyor.” diye dövünür.

Konusu:
Gençlik dizilerinin en açık sözlü adayı Skins, Bristol’da yaşayan gençlerin hayatlarına mercek tutuyor. Her birinin seks, uyuşturucu bağımlılığı, cinsel istismar, antisosyallık gibi uzayıp giden sorunlarını anlatıyor. Sıkıntılı bir grup gencin yaşamını bölümlere ayırarak bizlere sunuyor.

Sex Education

Sex Education. Netflix Lise Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Komedi Sezon: 3(2019-) 45 dakika

Oyuncular: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Emma Mackey

Hareketli ve heyacanlı ruh haliyle gençlik geçirenlerin seveceği bir öneri daha sepetinizde. Sex Education gündemdeki popülerliğiyle Netflix lise dizileri listesine gönül rahatlığıyla sokabileceğimiz bir Netflix Yapımı.

Konusu:
Sex Education dizisinde, lise öğrencilerinin cinsel sağlık ve ilişkiler konularında bilgi edinme çabası üzerine odaklanılır. Otis, cinsel sağlık danışmanı olarak çalışan bir annesi olan bir lise öğrencisidir. Annesinin mesleği nedeniyle, cinsel sağlık konularında oldukça bilgili olmasına rağmen, kendi cinsel sağlığı ve ilişkileri konusunda çok da rahat değildir. Maeve ise Okulun popüler bir kızıdır ve Otis ile birlikte bir grup terapi kurarlar.

Atypical

atypical. Netflix Genç Dizileri 2023
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Komedi Sezon: 4(2017-2021) 30 dakika

Oyuncular: Jennifer Jason Leigh, Michael Rapaport, Brigette Lundy-Paine, Keir Gilchrist

Buradaki komedi unsuru bakımından en başarılı yapıt şahsım adına budur. Kahkalara boğulacağınız replikleri size enerji katıp nadir de olsa duygusal sahneleri birkaç damla gözyaşınızı akıtacaktır. Aslına bakarsanız hepimizin toplum içinde farklı bakılan özellikleri vardır. Yani anlayabilmek için Otizm hastası olmanıza gerek yoktur.

Konusu:
Sam Otizm hastası biridir. 18 yaşına basınca artık sorumluluk bilincine kapılır ve kendi hayatını yönlendirmek ister. Bir kız arkadaşa sahip olup aşkı ve sevgiyi yaşamak ister. Anne,baba ve terapist yönlendirme konusunda müdahale ederler. Sam’in eğlenceli hikayelerini komikalatif bir dille izleyicilere aktarıyor.

Derry Girls

Derry Girls. Netflix Gençlik Dizileri 2021
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Komedi Sezon: 3(2018-) 30 dakika

Oyuncular: Saoirse-Monica Jackson, Louisa Harland, Nicola Coughlan, Jamie-Lee O’Donnell, Dylan Llewellyn

2023’te gençlerin nasıl yaşadığını biliyoruz o zaman zamanda biraz geriye gidelim. 1990’larda ergen olsak daha mı iyi olurdu? İki nesil arasındaki farklar gözle görünür şekilde ortada. Daha erken doğmayı ister miydiniz sorusunun cevabı yaklaşık 3 sezon uzunluğunda.

Konusu:
1990‘larda Kuzey İrlanda’da Katolik ve Protestanlar arasında çıkan çatışmalar iyice şiddetlenmiştir. Katolik lisesinde okuyan kafadar 5 arkadaş kendilerini bu kaosun ortasında bulur. Komedi zenginliğinden övülen Derry Girls izleyicilerden yüksek puan aldı.

Stranger Things

Stranger Things. Netflix Gençlik Dizisi Önerileri
Yayın: Netflix IMDb: 8.7 Fantastik Sezon: 4(2016-) 51 dakika

Oyuncular: Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Natalia Dyer

İMDb değeri Netflix’i Stranger Things’i çektiği için mutlu etmiştir. Her sınıftan ve yaştan takipçilerinin olması hemen Browser’ınızda aratmanız gerektiğinin kanıtıdır. En iyi Netflix gençlik dizileri makalemiz burada bitmektedir. Anasayfamıza gidip diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Gençliğinizi pişman olmayacağınız bir şekilde geçirmeniz dileğiyle.

Konusu:
1980’lerin sonlarında geçer ve bir grup arkadaşın, bir çocuğun kaybolması ve bir paralel evrenin keşfiyle başlar. Mike, Will’in en iyi arkadaşıdır ve Will’in kayboluşu sırasında onun peşine düşer. Dustin ve Lucas da Mike ve Will ile birlikte peşinden giderler ve birlikte bir çocuğun kayboluşunun arkasındaki gizemi çözerler. Will ise bir paralel evrenin içinde kaybolur ve arkadaşları onu bulmak için çalışırlar.

Madem Netflix üyeliğiniz var En iyi netflix dizileri listemize göz atmadan geçmeyin.

Cevap Yazın