En İyi Netflix Dizileri

Netflix dizileri gün geçtikçe bünyesine yeni üyeler katmakta. Kimilerine kendi yapımcılık yaparken kimilerinin yayıncılık hakkını satın alıyor. Televizyon, bilgisayar, telefonlarımızdan kolay bir şekilde erişebilmemiz bu platformu sık kullandıklarımız arasına ekliyor. Ülkemizde bir hayli popüler hala gelmesi de listemizin kıymetini arttırıyor. Sevgiliniz, arkadaşınız ile hoşça vakit geçirmek için gayet başarılı bir yol. Yalnız izleyenler için ayrıca bir projemiz var, yakında duyarsınız belki. Listemizde elimizden geldiğince yeni yapımları da eklemeye çalıştık. Bizim gibi siz de bir şans vermek isteyebilirsiniz.

Gururla sunduğumuz en iyi Netflix dizileri listesi:

Grey’s Anatomy

Grey's Anatomy Netflix Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.5 Drama Sezon: 17(2005-) 44 dakika

Oyuncular: Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Justin Chambers, Kevin McKidd

Doktorlar dizisi ile tıp diploması alanlar yüksek lisansını Grey’s Anatomy ile yapabilir. 16 senelik bir eğitimi göze alabilirseniz tabi ki. Bazı diziler vardır, ilk bölümlerde zirvelerde dolanır sonrasında ise sadece para kazanma amacıyla devam ettirilir. Şükür Grey’s öyle değil. 12. sezonda bile sizi şaşırtıp büyüleyebilir.

KonusuSeattle Grace Hastanesinde yeni kabul edilen 5 stajer doktor, uzman doktor Bailey’in yanına verilir. Stajerlerin ortak geçmişi kazaya bağlı olarak travmatiktir. Sıradan olmayan ameliyatlar, hastalıklar, insanı ilişkiler heyecanlı bir yaşam döngüsü yaratır. 17 sezon boyunca izleyicisini kaybetmemiştir.
Grey’s Anatomy

The 100

The 100 Netflix dizi önerileri
Yayın: Netflix IMDb: 7.6 Drama Sezon: 7(2014-2020) 42 dakika

Oyuncular: Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan

Gerçekten insanı kendine çeken bir özeti var. Puanı ortalamanın altında olsa da hikayesi doğurganlığa yatkın. Bazı bilim kurgu dizilerinde sürekli mantık aramamak lazım. Asla kusursuz olamaz. En mükemmelinde bile çok dikkat edilirse hatalara rastlanır. Genelde amaçları benzetme yaparak felsefe çıkarımı yapmaktır. Durumlar ne kadar farklı olursa olsun insan temelindeki güdülerin sabit olduğuna tekrar tekrar tanık oluruz. Ve bence iyi bir benzetmenin anlatamayacağı şey yoktur.

Konusu97 yıl önce nükleer bir patlama sonucunda Dünya yaşanmaz bir gezegen haline gelir. Nüfus 3 basamaklı sayılara kadar düşer. 400 kişi uzayda yaşanabilir bir yere seyahat ederler. Fakat 3 nesil sonra o bölgenin de kaynakları tükenir. Akıllarına ilk gelen tekrardan Dünya’ya dönmektir. Hala yaşanabilir olup olmadığını tespit etmek için 100 kişilik mahkum grubunu eski gezegenlerine gönderirler. Mahkumlar arasında hemen tartışmalar ve üstünlük kurma çabası başlar.
The 100

The Blacklist

The Blacklist
Yayın: Davis Entertainment IMDb: 8 Suç Sezon: 9(2013-) 43 dakika

Oyuncular: James Spader, Megan Boone, Diego Klattenhoff, Harry Lennix, Hisham Tawfiq

Netflix dizi önerilerine devam ediyoruz. Daha başlardayız, hemen bitecek diye korkmanıza gerek yok. The Blacklist’in en sevdiğim tarafı her bölümde merak duygusunu daha da arttırmasıdır. Neden bu kadar ünlü bir suçlu teslim olur sorusu her yeni bölümde yanına küçük kardeşlerini de alıyor. James Spader gibi bir oyuncuyu başrolde izlemek ayrıca bir keyif kaynağı.

KonusuDünya’nın en çok aranan suçlusu Raymond Reddington tüm FBI teşkilatını şok ederek teslim olur. Hatta merhaba hediyesi olarak “Kara Liste” adını verdiği, diğer suçluların bilgilerini olduğu bir liste getirir. Sadece iki şartı vardır; birincisi kendisine dokunulmazlık verilmesi , ikincisi ise FBI’nın taze kanı Elizabeth Keen’in ona aracılık etmesidir.
The Blacklist

Orange is the New Black

Orange is new black dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8 Komedi Sezon: 7(2013-2019) 60 dakika

Oyuncular: Taylor Schilling, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks

Düştük mapus damlarına tavsiye veren eniyiöneriler olur. Bu zamana kadar hep erkek hapishanelerinin iğrençliği gördük. Kadın hapishanelerinin de aşağı kalır yanı yokmuş. Çeteleşmeler, ırkçılık, uyuşturucu ve cinsellik ana temayı oluşturuyor. Ama Oz gibi efsane yapımların aksine OINB midemizi bulandırmak yerine güldürmeyi seçiyor. Komedi sahneleri genel çerçevede hep daha önde.

KonusuPiper Chapman yıllar önce üniversite okurken tanıdığı Alex Vause yüzünden uyuşturucu satma suçuyla 15 ay hapis alır. Piper’ın kibar ve efendi özellikleri hapishane için pek uygun değildir. Ezilmemek için diğer mahkumlara karşı Alex ile omuz omuza vermelidir.
Orange is the New Black

The Umbrella Academy

The umbrella academy - Netflix Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 8 Aksiyon Sezon: 2(2019-) 50 dakika

Oyuncular: Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Aidan Gallagher, Robert Sheehan

Başrolünde Inception’un çaylak öğrencisi Elliot Page bulunuyor. Yakın tarihte yapılan süper kahraman okullarından en yenisi. Birbirinden farklı güce sahip müstakbel kahramanlarımız birazcık da yaramazlar. Şeydeki gibi Hababam Sınıfı. Netflix resmi twitter hesabından paylaşılan tanıtımda Hababam Sınıfının fon müziği kullanıldı. Şahsen ben beğendim. Arada böyle küçük detaylar insanı mutlu edebiliyor.

KonusuSüper güçlere sahip ama birbirleriyle geçinemeyen aile Şemsiye Akademisi bünyesine mensupturlar. Kendilerini yetiştiren Umbrella Academy babaları bilinmeyen kişiler tarafından öldürülünce tüm anlaşmazlıkları bir tarafa bırakıp takım gibi hareket etmeleri gerekir.
The Umbrella Academy

How to Get Away with Murder

How to get away with murder dizi
Yayın: Netflix IMDb: 8.1 Suç Sezon: 6(2014-2020) 43 dakika

Oyuncular: Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee, Aja Naomi King, Matt McGorry, Charlie Weber, Liza Weil

Resimdeki hanımefendinin sert ve soğuk bakışlarını hissetmemek zor. Tam bir hukukçu tavrı var. Bu bakışlara sahip avukatın karşınızda olmasını istemezdiniz. Az bilinen sağlam dizilerdendir. İşleyişi diğer yabancı diziler gibi standarttır. Her hafta yeni bir dava işlenirken ilk bölümden beri temelde olan genel konu adım adım ilerler. Ayrıca senaristleri ters köşe yapmaktan haz alıyorlar.

KonusuCeza savunma avukatı Annalise Keating ünlü hukuk fakültelerinin birinde profesörlük yapmaktadır. En başarılı 5 öğrencisini seçerek onlara iş imkanı sunar. Fakat bu ekip bir şekilde cinayet kumpasına bulaşır.
How to Get Away with Murder

Lucifer

Lucifer
En iyi netflix dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 8.1 Suç Sezon: 6(2016-) 42 dakika

Oyuncular: Tom Ellis, Lauren German, Kevin Alejandro, Lesley-Ann Brandt, D.B. Woodside

Hadi biraz da şeytanı izleyip onun ile eğlenelim. Lucifer’ın senaryo gereği kadınlar üstünde bıraktığı karşı konulmaz çekicilik, sanırım kadın izleyicilere de etki ediyor. Çünkü Tom Ellis’in büyük bir kadın hayran topluluğu var. Adam yakışıklı, iyi oyuncu, güzel sesli abi yapacak bir şey yok. Ama erkekler olarak kıskanıp uzak durmayalım. Şeytanın dünyaya inip polis davalarına bakması bayağı absürt. Kaçırmamak gerek.

KonusuCehennemdeki işlerinden sıkılan şeytanımız Lucifer bavullarını alıp Dünya’ya taşımaya karar verir. Orada bir anlaşma yaptığı dünyaca ünlü bir starın öldürülmesi nedeniyle katilin peşine düşer. Güçlerinin üstünde etki etmediği Chloe Decker ile karşılaşır. Chloe‘nin bu gizemi Lucifer‘ın dikkatini çeker.
Lucifer

The Witcher

The Witcher
Yayın: Netflix IMDb: 8.2 Macera Sezon: 2(2019-) 57 dakika

Oyuncular: Henry Cavill, Anna Shaffer, Freya Allan, Basil Eidenbenz, Anya Chalotra

Kitabını okumadım ama oyununu oynadım. Gerçekten senesinin en iyi oyunu seçilmeyi hak etti. Dizi çıkınca benim gibi kişiler heyecanlandı tabi ki. Bir kitabın filmini izler de hüsrana uğrarsınız ya, bu hepimiz için geçerliydi. Önerim ikiye ayrılıyor; oynadıysanız geçebilirsiniz çok şey kaybettirmez. Oyunu oynamadıysanız kesinlikle izlemeniz gerekir. Yeni bir evrene şahit olmak her seferinde keyiflidir.

KonusuZamanın başlangıcında Dünya’ya Elfler hükmetmekteydi. Kürelerin birleşmesi adını verdikleri evrenlerin bir araya gelme hadisesinde insanlar, canavarlar, troller ve aklınıza gelebilecek tüm fantastik varlıklar Dünya’ya gelir. Sihir ve büyü ile dolu Dünya’da kötü ruhları ve canavarları öldürerek hayatını kazanan Witcher’lardan biri olan Geralt, kaderinde yazılı olan büyük hikayeyi yaşayacaktır.
The Witcher

The Walking Dead

The Walking Dead Yabancı Dizi
Yayın: Netflix IMDb: 8.2 Drama Sezon: 11(2010-2022) 43 dakika

Oyuncular: Andrew Lincoln, Sarah Wayne Callies, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan

Ben açıklama yazmaktan yoruldum. The Walking Dead yeni listelerde yer bulmaktan sıkılmadı. Her ne kadar gereğinden fazla uzadıysa da zombi konusunda açık ara en iyi yapımdır. Yayınlanmaya başladığı dönemleri hatırlıyorum da herkesi etkisi altına almıştı. Önceden izlemişsinizdir ya. Biz yine hatırlatalım dedik.

KonusuŞerif Rick Grimes yakın suçlu takibinde ağır yaralanır ve bitkisel hayata girer. Uyandığında Dünyanın hiç de bıraktığı gibi olmadığını görür. Terk edilmiş ve savaş alanına dönmüş bir hastanede neler döndüğünü anlamaya çalışırken ona saldıran zombilerle karşılaşır. Rick hayatta kalmaya çalışırken karısını ve oğlunu aramaya koyulur.
The Walking Dead

The Good Place

The good place dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.2 Komedi Sezon: 4(2016-2020) 22 dakika

Oyuncular: Kristen Bell, William Jackson Harper, Jameela Jamil, D’Arcy Carden, Manny Jacinto, Ted Danson

Ölümden sonranın bilinmezliği insanın içine dehşet düşürüyor. Tanrı, cennet, cehennem ayrıca bir faktör. The Good Place sizi o dehşetten koparıp keşkem ölsem dedirtecek. Ahiretteki yaşamı eğlenceli ve tatlı bir dille anlatıyor. Bilinirliği az fakat kalitesi yüksektir. Atıflar ve göndermeler ayrı bir tat katıyor.

KonusuEleonor çok da iyi olmayan hatta bencil bir kadındır. Alışveriş yaparken bir kaza neticesinde ölür, kendini The Good Place dedikleri cennet misali bir yerde bulur. Eleonor burayı nasıl hak ettiğini düşünmekteyken danışmanı Micheal ona masum insanlar için verdiği hukuk mücadelesinden bahseder. Durum anlaşılır Eleonor ismi aynı olan başka bir avukat ile karıştırılmıştır.
The Good Place

Sex Education

Sex Education
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Komedi Sezon: 3(2019-) 45 dakika

Oyuncular: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Emma Mackey

Kimilerine hitap eder kimilerine ahlaksızca gelir. Ahlaki bakımdan kendinizi muhafazakar olarak görüyorsanız sonraki sıraya atlayabilirsiniz. Lisede geçmesine rağmen beni pek rahatsız eden bir durum göremedim. Bazen ekrandan uzaklaşıp sadece dizi olduğunu düşünmek lazım. Yaşadığım en büyük problem ulan gavurların lisesi böyle mi oluyormuş diye sormaktı. Hatırlıyorum da bizim ilkokulda etek altına eşofman veya pantolon giyen kızlar vardı.

KonusuLisede suskun bir tip olan Otis, eşcinsel yakın arkadaşı ile Eric ile ortalama bir okul hayatı geçirmektedir. Öğrenciler olgunlaştıkça cinsel kimliklerini tanır ve çeşitli sorunlarla karşılaşır. Otis‘in annesi ve babası seks terapistidir, doğal olarak Otis bu konularda oldukça bilgilidir. Otis’teki cevheri fark eden okulun etkileyici kızı Maeve ona öğrencilere ücretli terapi hizmeti vermeyi önerir. Otis’in tüm lisenin cinsel hayatıyla çevrelenir.
Sex Education

Master of None

Master of None En iyi öneriler
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Komedi Sezon: 3(2015-) 40 dakika

Oyuncular: Aziz Ansari, Eric Wareheim, Lena Waithe

En iyi netflix dizileri yine çok bilinmeyen bir yayınla devam ediyor. Burada her şeyi sonuna kadar övecek değiliz. Sizler için oldukça objektif olmaya çalışıyoruz. İlk 5 bölümü gayet komik ve güzel ilerliyor. Fakat sonlara doğru tempoyu git gide düşürüyor. Durma noktasına kadar geliyor. Yine de yeni şeyler arayanlar için araya sıkıştırdık.

KonusuHint asıllı Dev, 30’lu yaşlarında oyunculuk sektörüne tutunmaya çalışmaktadır. Ortalama altı filmlerde aktörlük yapmıştır. Tabi hedefi daha büyük olmaktır.
Master of None

Sense8

sense8 dizi resmi
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Drama Sezon: 2(2015-2018) 60 dakika

Oyuncular: Bae Doona, Jamie Clayton, Tina Desai, Tuppence Middleton, Max Riemelt, Miguel Ángel Silvestre, Brian J. Smith, Daryl Hannah

İlk bölümünü izleyerek kafanızda diziye puan verebilirsiniz. Sürekli gönderme ve provokasyonlar içeriyor. Ağır işleyişi bazen yorabiliyor. Yine bilim-kurgu ile felsefenin harmanlanmış hali var karşımızda. Netflix’in son dönemde yaptığı çoğu dizideki gibi LGBT eylemleri gözünüzün içine sokuluyor. Haberiniz olsun diye söylüyorum.

KonusuDünya’nın 8 farklı yerindeki 8 alakasız kişi bilinmez bir güçle bağlıdır. Duyusal karışımı ve ruhsal bağlılığı hissetmeye başlayan gençler, ipin ucunu takip etmelidir. Bir araya gelip yüzyıllar öncesine dayanan sırrı çözmeye koyulurlar.
Sense8

Prison Break

Prison Break
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Aksiyon Sezon: 6(2005-2017) 42 dakika

Oyuncular: Wentworth Miller, Dominic Purcell, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, Robert Knepper

İşte benim adamım, işte cesaret, işte zeka, işte feraset. Yıllarca yabancı diziler izledim. Takip ettim, izlemediklerimin önemli sahnelerine baktım. Hiç biri beni Prison Break’in ilk sezonu kadar etkileyemedi. Her zaman bir numaralı formayı ona ayırırım. Prison Break’te sevdiğim şey açık. Başrolün zekası sadece diğer karakterler tarafından övülmüyor. Hani özellikle kalitesiz dizilerde olur ya. Yan karakterler der ki bu mükemmel, zeki, güçlü, elinden her iş gelir. Ama eyleme bakınca yaptıkları senaristlerin zekası kadar kalıyor. 1. Sezonu izlerken Michael öyle bir duruma düşüyor ki bunun devamı yok bitti diyorsunuz. Fakat olayın içinden o kadar mantıklı biri şekilde çıkıyor ki kala kalıyorsunuz. Sözüm ona La Casa De Papel’in profesörü gibi ben bunu önceden düşünmüştüm zatene getirmiyor. Zor durumlarda anlık çözümler buluyor.

KonusuAmerika’da infazın yasal olduğu bir vilayette Lincoln Burrows, siyasi bir isime suikast yaptığı gerekçesiyle mahkum edilip hakkında idam kararı verilir. Kardeşi Michael inşaat mühendisidir. Ağabeyine iftira atıldığına inanır onu kurtarmaya planı yapar. Michael önemli bir avantaja sahiptir, hapishanenin restorasyonunu çalıştığı inşaat firması yapmıştır. Hapishanenin krokisini ve plan aşamalarını vücuduna dövme yaptırır. Geriye sadece hapishaneye mahkum olarak girmek kalmıştır.
Prison Break

How I Met Your Mother

How i met your mother
Netflix Dizi Tavsiyeleri
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Komedi Sezon: 9(2005-2014) 20 dakika

Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan

Efenim Ted’in yamacına yaklaşın ve çocuklarıyla beraber onların validesiyle nasıl tanıştığını dinleyin. Ted garip bir karakter. Duygusal aşk erkekleri kendinden çok parça bulacaktır. Esansında tam bir maldır. Kararsız, gözü hep seçmediğinde olan can sıkıcı karakterdir. Benim çevremde de var böyle insanlar. Bir kızla iki üç gün konuştuktan sonra hemen evlilik düşünen sonra pişman olup dönen. Veya kaç tane kızla beraber olursa olsun hep aklında birinin kaldığı. Böyle biri olmamak lazım.

KonusuTed Mosby, kızını ve oğlunu karşısına alır, anneleriyle tanışma hikayesini anlatmaya karar verir. 2005 yılına dönerek ev arkadaşı Marshall ve sevgilisi Lily ile yaşadığı dönemleri anlatır. Tabi ki çapkın arkadaşı Barney ile kız serüvenlerine değinmezse olmaz.
How I Met Your Mother

La Casa De Papel

La Case De Papel Netflix Dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Suç Sezon: 5(2017-) 64 dakika

Oyuncular: Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Pedro Alonso, Miguel Herrán, Jaime Lorente

2 sıra önce gömdüğüm karakterin dizisini övmeye yüz bulamıyorum kendimde. Zaten övecek de değilim. Çok şey anlatıyormuş gibi görünüp aslında çerezlik olan dizilerdendir. 3 sezonunu İzledim. Yeni sezona müsait olunca bakacağım. Hoş mu? Hoş. Elde avuçta bir şey kalmayınca zaman ayrılabilir. Eğlendirir.

KonusuProfesör kod adlı gizemli adam ülkenin yetenekli hırsızlarından bir ekip oluşturur. Profesör’ün büyük bir soygun planı vardır ama bu öyle basit bir soygun olmayacaktır. Hedef ülkenin en güvenli yerlerinden biri olan İspanya Kraliyet Darphanesidir. Zaman geçtikçe bu soygunun amacının maddiyattan çok sembolik bir anlam taşıdığını gösterecek.
La Casa De Papel

Ozark

OZARK
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Suç Sezon: 4(2017-) 60 dakika

Oyuncular: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz, Skylar Gaertner

İlk bölümlerde mükemmele yakın bir ivmeyle yol alıyorken tempoyu düşürüyor. 5’ten sonrası ağır olarak işlense de sizi sıkmıyor. Sonraki bölümü merakla bekletmez. Ama boşlukta iseniz size el uzatır. Biraz derinlik ve yaratıcı çözümler içerse en iyi 5 arasına girebilirdi. Yazık etmişler.

KonusuMarty Byrde, Chicago’da finans danışmanlığı yaparken en büyük uyuşturucu çetesinin para aklama işiyle uğraşmıştır. İşler çığırından çıktığı zaman ailesinin güvenliği için karısı ve çocuklarıyla Ozark bölgesine kaçar. Fakat bu tür işlerden öylece çıkmak pek kolay olmayacaktır.
Ozark

After Life

After life dizi
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Komedi Sezon: 3(2019-) 30 dakika

Oyuncular: Ricky Gervais, Tom Basden, Tony Way

Ben bu adamı seviyorum arkadaş. İlginç bir komedisi var. Tanrıyı ve toplumu sorgulayan roller Ricky’e yakışıyor. Bir oturuşta koskoca sezonu devirmeniz muhtemeldir. Düşündürür, güldürür ama alttan alttan hep üzer. Kara mizahı ustaca kullanmıştır. Kimi bu duruma eşini kayberek düşer, kimisi başka bir yakınını. Böyle bir depresyona girsek de girmesek de ders çıkarmak için izlemek lazım.

KonusuTony toplum kurallarına saygılı, iyi niyetli ve sevecen biriydi. Ta ki eşi Lisa’yı kaybedene kadar. Eşini kaybettikten sonra vurdumduymaz bir hayat tarzını benimsiyor. Aklından ne geçerse söyleyip ne istiyorsa onu yapıyor. Çevresi ise onu eski haline getirmek için çalışmaktan yılmıyor.
After Life

Outlander

outlander dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Aksiyon Sezon: 7(2014-) 62 dakika

Oyuncular: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Duncan Lacroix

Kadınların evvelden beri ortak problemi. Selvi boylum al yazmalımda da değinilmişti. İki erkek arasında kalmak. Genelde biri bir hevesle aşık olunan kişi diğeri ise söz ya da mantığa uygun kişidir. Bunda da açık olmak gerekirse tam yüzsüzlüktür. Yakuşu kalmaz bizim gibi anadolu insanına. Törelimize uygun değil gızım. Erkekler için de geçerli bu durum tabi ki. Günümüze uyarlama hali onlarca flörte sahip olmaktır. Neyse ahlak dersimiz bu kadar teşekkürler.

Konusu1945 Yılında eski hemşire Claire boşandığı kocasıyla barışıp tekrar bir balayına çıkar. Tarihi taşların bulunduğu yeri gezerken dikkatini çeken taşlardan birine dokunur. Claire kendini bir anda 1743 yılının İskoçya’sında buluverir. Claire’e orada tanıştığı savaşçı Jamie Frase aşık olur. Claire, iki farklı zaman arasındaki iki farklı erkekten birini seçmelidir.
Outlander

Broadchurch

Broadchurch netflix dizileri 2021
Netflix önerileri
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Suç Sezon: 3(2013-2017) 49 dakika

Oyuncular: David Tennant, Olivia Colman, Jodie Whittaker, Andrew Buchan

Klasik bir katil kim konusuna sahip fakat bir şekilde sizi içine çekmeyi başarıyor. Herkesten şüphelenmeye kimseye güvenmemeye başlıyorsunuz. İçinizde oluşan merak sınırı geçince seri bölüm getir havasına giriyorsunuz. Sezon içinde vurucu sonlar yetmezmiş gibi çıtayı arşa çıkaran sezon finalleri yapmıştır. Kasabanın mimari şahaneliğini de unutmamak lazım. Mekan tasarımı öyle bir ayarlanmış ki görüntü yönetmeni istediğinde bahar, şenlik istediğinde ıssızlık ve ürperticilik görüyoruz.

KonusuSuç oranının neredeyse sıfır olduğu Broadchurch kasabasında bir cinayet meydana gelir. Gazete dağıtıcısı Danny sahilde ölü bulunur. Halk cinayet olduğunu aklından bile geçirmez. Ama otopsi bulguları Danny’in öldürüldüğünü işaret eder. Kasabaya olayı çözmek için medyumlar akın eder.
Broadchurch

The Last Kingdom

The Last Kingdom - Netflix Dizi
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Tarih Sezon: 5(2015-) 60 dakika

Oyuncular: Alexander Dreymon, Eliza Butterworth, Arnas Fedaravicius

Tarihi ve savaşları anlatan senaryoları sevenler kesinlikle es geçmesin. Bu kategoride ilk 3’e girer. Uthred’in 15 yaşındaki ergen tavırlarını saymazsak rahatsız edici detay neredeyse yok. Kesinlikle kötü veya orta kalite çizgisinde değildir. İyidir, güzeldir, hoştur.

KonusuUhtred İngiliz Krallığının varisidir. Babasının hayatından olduğu savaşta Kont Ragnar’a esir düşer. Orada yetişip büyüdükten sonra Kont Ragnar’ın ölmesiyle İngiltere’ye geri döner. Krallığın başına amcası geçmiştir. Onun geri gelmesine Kral haliyle pek sevinmez. Uhtred yakın bir krallığa geçer. Hayali İngiltere’ye Kral olup istilacıları def etmektir.
The Last Kingdom

American Crime Story

American Crime Story - Netflix Dizi Tavsiyeleri
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Biyografi Sezon: 3(2016-) 45 dakika

Oyuncular: Sarah Paulson, Annaleigh Ashford

Yaşanmış olayları anlattığı için Kardashian gibi tanıdık isimler duyabilirsiniz. Hatta bir sahnede Kim Kardashian’ın odasına konuk bile oluyoruz. Bunlar magazin tarafı tabi ki. Aslında benim ve çoğu okurun umurunda bile değildir. Çekimleri haftalık yapılan diziler gibi değil. Gerçekçiliğe ve ayrıntılara önem verdikleri için 12 bölümlük bir sezon 2 sene kadar sürebiliyor. American Crime Story’e bir etiket versem “Neden daha önce izlememişim” olurdu.

KonusuDizi, zamanında gerçekten olmuş olayları yorumlayarak aktarır. American Horror Story gibi her sezonda başka bir karakter etrafında gelişir. İlk sezon ünlü O. J. Simpson cinayet davası hakkındadır.
American Crime Story

Unbelievable

Unbelievable Dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Suç Sezon: 1(2019-2019) 45 dakika

Oyuncular: Kaitlyn Dever, Toni Collette, Merritt Wever, Blake Ellis

Arkadaşlarınızla beraber aynı evde hafta sonunu mu geçireceksiniz, ya da cumartesi ve pazar için bir planınız mı yok? Böyle durumlarda imdadınıza yetişenlerden biridir Unbelievable. Patlatın mısırınızı, alın yanına çayınızı veya kolanızı güzel bir ambiyans yaratıp izlemeye başlayın. Hem bu dar sürede eğlenmiş olacaksınız hem de kısa ve tek sezon olduğu için yarım bırakmış olmayacaksınız. Kadına şiddetin ve tacizin arttığı dönemlerde bu denli önemli konulara odaklanması da cabası.

KonusuYaşanmış bir hikayeden esinlenen Unbelievable bir dava üzerinde yoğunlaşıyor. Marie tecavüz şikayeti ile mahkemeye başvurur. Fakat mahkeme iftira şüphesiyle hakkında soruşturma başlatır. Dedektif Grace ve Karen Marie’nin suçsuzluğunu kanıtlamak için davanın peşine düşer.
Unbelievable

Supernatural

Supernatural Dİzi
Yayın: Netflix IMDb: 8.4 Fantastik Sezon: 15(2005-2020) 45 dakika

Oyuncular: Jensen Ackles, Jared Padalecki, Misha Collins, Mark Sheppard, Jim Beaver

Evet aşırı uzamış olabilir, yer yer saçmalamış bazen batırmış da olabilir. Tamam, tamam ergen izleyici kitlesi de çok. Ama hiç biri Supernatural’ın kendi alanında en iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Onlarca dinden aldığı binlerce fastantik yaratık ve canlı insanoğlunun genel çerçevede özeti niteliğinde. Her toplum ortak olarak bir şeye inanıyor, tersinden korkuyor. Ben niye her listede böyle göndergesel mesaj yazma amacına giriyorum bilmiyorum. Ciddiyet girdi, kestik.

Konusuİntroda Dean “İnsanları kurtarmak, canavarları avlamak aile mesleğimiz.” der. Dean ve Sam kardeşler; Şeytan, ruh, vampir ve hayalet gibi canavarı avlarlar. Ailecek, çocukken annesini öldüren şeytanın peşindedirler. Sam ve Dean uzun zamandır haber alamadıkları babalarının izini sürmeye karar verir.
Supernatural

The Punisher

The Punisher
Yayın: Netflix IMDb: 8.5 Aksiyon Sezon: 2(2017-2019) 52 dakika

Oyuncular: Jon Bernthal, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jason R. Moore

Vur, kır, parçala. Öldür, şekilli öldür, acayip öldür… Dizinin derinliği diz boyu. Aksiyon yönünden baktığımız vakit göz ardı edilemeyecek akıcılığı var. Bana hitap etmiyor ama beğenip tavsiye eden kişi sayısı da az değil. Sizi soğutmuş gibi olmayayım. Marvel evrenine aşinaysanız hoşunuza gider. Batman gibi sofu görünen gereksiz derecede ahlaklı kahramanlara karşı suçlunun kafasını kesecek birinin arkasındayız.

KonusuMarvel yapımı Netflix dizisidir. Frank karısının ve çocuğunun öldürülmesinden sonra intikamcı bir katile dönüşür. Newyork sokaklarında dönen suçlara kendi yöntemlerince cevap verir. Kötülüklere tanık oldukça insanlık adına adalet arayışına girer. Tarzı ise kanunlarla pek örtüşmez.
The Punisher

The IT Crowd

THE IT Crowd dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.5 Komedi Sezon: 5(2006-2013) 24 dakika

Oyuncular: Chris O’Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson

Atlayacaksanız bile 2. sezon 1. bölüme bakın lütfen. Sonra eliniz yavaşça pilot bölüme gidecektir. Yapımcılar ellerinde cetvel ile senaristlerin başında dursa en iyi netflix dizileri olarak herkes tarafından bilinirdi. Bölüm oluyor hiç bitmesin istiyorsun, bölüm oluyor dayanamayıp geçiyorsun. Ah o grafiğin üstünde tutunabilseler keşke.

KonusuŞirketin bilgi işlem bölümünde çalışan 3 arkadaşın başından geçenleri anlatmaktadır. Roy ve Moss bilgisayar dahisi iken yeni atanan Jen sadece internette gezinmeyi bilir. Şirketin en sıkıntılı departmanlarından biri olan bilgi işlem, bu üçlünün ilginç iş hayatı komik bir dille aktarılıyor.
The IT Crowd

Community

community netflix dizi önerisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.5 Komedi Sezon: 6(2009-2015) 25 dakika

Oyuncular: Joel McHale, Danny Pudi, Donald Glover, Chevy Chase, Gillian Jacobs, Alison Brie, Ken Jeong

Ahlaksız, insani ilişkilerde başarısız karakterler komedi dizisindeyse içerik nasıl olur tahmin edin. Evet en az 5 dakikada bir ofansif bir şaka mevcut. İlk sezonlar tıkırında gidiyorken zaman geçtikçe kaderdaşları gibi okyanusta dibe çökmeye başlıyor. Yine de şans verin, beğenmezseniz bırakmak zor değil. Hangover’daki küçük çıplak Çinlimiz başlamak için bana sebep olmuştu.

KonusuAvukat Jeff Winger hukuk diploması sahte çıkınca işten men edilip üniversiteye geri gönderilir. Orada kendi gibi tiplerle karşılaşınca bir grup kurar. Grubun amacı toplumda tekrardan yer edinme ve kişisel gelişime katkı sağlamaktır. Birbirinden sıkıntılı tiplerin ilginç mizaçları komedi unsurunu kuvvetlendirir.
Community

Vikings

Vikingler Dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.5 Aksiyon Sezon: 6(2013-2020) 45 dakika

Oyuncular: Alexander Ludwig, Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Georgia Hirst

İşte geliyor, özel ordular, bukle saçlı Vikingler bizim çocuklar. Başrol Travis Fimmel tam olarak Viking olmak için yaratılmış. Yeni yağma alanları keşfetmek için zaman makinesini icat etmiş. Günümüze gelince şatafatlı dünya gözlerini kamaştırmış, oyuncu olmuş. Madem oyuncu oldum, kendi kültürümü anlatan bir yerde oynayayım demiş. Başka bir açıklaması olamaz. Ya kral o nasıl bir duruş, nasıl bir oyunculuktur öyle. Dizideki ihtişamı ve epikliği sonuna kadar hissediyoruz.

KonusuKan, savaş ve tarih üçlemesinin harmanlanmış türüdür. Vikingler savaşçı taraflarıyla öne çıkmış bir topluluktur. Çevre imkanları kısıtlanınca Vikingler yeni yağma yeri bulma arayışına girerler. Deniz ötesinde zengin bir coğrafya keşfederler. Hikaye, gerçek tarih ile paralel olarak ilerler.
Vikings

The Queen’s Gambit

The Queen's Gambit Yabancı Dizi
Yayın: Netflix IMDb: 8.6 Drama Sezon: 1(2020-2020) 50 dakika

Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Chloe Pirrie, Bill Camp

Şu ablamız güzel mi yoksa ürkütücü mü karar veremiyorum. Satranç sahnelerinde yapılan hamleler ünlü satranç ustası Garri Kasparov tarafından planlanmış. O yüzden strateji oyunu meraklılarını diziye, diğerlerini ise satranca çeker. İzleyici tepkisi değişiklik gösterebiliyor. Çok beğenip bayılanlar ile ortalama olarak nitelendirenler neredeyse eşit sayıda. Beğenmezseniz bizi suçlamayın. Ama severseniz bizi sağda solda övün, namımız yürüsün.

KonusuSoğuk savaş döneminde öksüz kalan Elizabeth Harmon’ın hikayesi anlatılıyor. Elizabeth yetiştirildiği yerdeki hoca sayesinde satranca merak salar. Hedefi en büyük satranç oyuncusu olmaktır. Ama bir yandan kişisel problemleriyle baş etmek zorundadır.
The Queen’s Gambit

Making a Murderer

Making a Murderer (Bir Katil Yaratmak)
En iyi Netflix dizileri 2021
Yayın: Netflix IMDb: 8.6 Belgesel Sezon: 2(2015-2018) 50 dakika

Oyuncular: Steven Avery, Dolores Avery

Umarım erkekler olarak hiç böyle bir duruma düşmeyiz. Tecavüz ve cinayet suçlaması kaldırılabilecek şey değil. Bu örnekte olmaktan hep korkmuşumdur. İstemeden, yanlış anlaşılma sonucu taciz ile suçlanırsanız toplum sert olacağı için adaletsizlikle karşılacaksınız. Kimse sizi dinlemeyecek. Savunma hakkınız oldukça kısıtlı olacak. O yüzden herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için toplu taşıma araçlarında iki büklüm olanlardanım.

KonusuSteven Avery’in hayatı yaklaşık 10 yıl süren bir belgesele dönüştürülüyor. Steven, ailesinin yürüttüğü bir işte çalışmaktadır. Sahildeki bir kadının tecavüz edilip öldürülmesi üzerine baş şüpheli olur. DNA analizinin çok başarılı olmadığı dönemde Steven suçlu bulunur. 18 yıl boş yere hapis yattıktan sonra masumluğu kanıtlanır ve dışarı çıkar. Tam kaybettiği yılların hakkını aramaya koyulmuşken başka bir suçun zanlısı haline gelir.
Making a Murderer

MindHunter

Mind Hunter dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.6 Suç Sezon: 2(2017-2019) 60 dakika

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

Her noktası hesaplanmış hikayesi, büyük bütçeler ayrılmış kurgusu, göz alıcı görüntüsü, tam ayarında müziği daha ne olsun? Dedektiflik ve psikolojinin enfes uyumu ufkumuzu açıyor. Böyle diziler sayesinde karşımızdaki kişilerin düşünce yapısı çözmede ustalaşıyoruz. Hatta kendimizin bile. Kişisel gelişim açısından sadece kâr amacı güden kitaplardan 20 kalem üstte iş yapar.

KonusuMark Olshaker’ın aynı isimli kitabından uyarlanmıştır. 1970’li yılların sonunda FBI teşkilatının gizli bir biriminde çalışan Holden Ford ile Bill Tench, seri katillerin psikolojik analizini yaparlar. Hapishanedeki suçluları sorgulayarak araştırmalarında ilerlerler. Ajanlar kriminal psikolojide ustalaşıp bir akıl avcısına dönüşürler.
MindHunter

House Of Cards

House Of Cards dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.7 Drama Sezon: 5(2013-2018) 52 dakika

Oyuncular: Robin Wright, Michael Kelly, Kevin Spacey

Siyasetin kirli yüzü ayağınıza geldi. Halk olarak siyasi skandalların ifşalanmasına alışkınız ama Amerika yönünü de görmek zarar getirmez. Bizde siyaset adamları gizli saklı iş yapmaz. Yapsalar da ortaya çıkar ve utanmazlar. Tüm partilerimiz için geçerli bu. Öyle deniyor ki Netlix’in açılıştaki dı dınn sesi bu diziden alınmıştır. Bire bir benziyor açıkcası.

KonusuAynı isimli romandan Netflix tarafından uyarlanmıştır. Aşırı hırslı politikacı Francis Underwood’un siyasi hayatında önüne çıkan tümseklerle nasıl baş ettiğini ekranlara aktarıyor. Frank Underwood kendisine vaat edilen ABD dış işlerin bakanlığına atanmaz. Sonucu kabullenip sineye çekmek gibi bir niyeti yoktur.
House Of Cards

The Crown

The Crown dizi
Yayın: Netflix IMDb: 8.7 Biyografi Sezon: 6(2016-) 57 dakika

Oyuncular: Claire Foy, Imelda Staunton, Olivia Colman, Matt Smith

Böyle akıcı ve saran dizilere bayılıyorum. Şarjör boşaltır gibi bölümleri bitiriyorum. Oyunculuk, anlattığı tarihi yansıtma gücü ekranda öylece akıyor. Detayların inceliğine şahit oldukça daha çok bağlanacaksınız. Kraliyet ailesinin çay partisi, taht yarışı, ihtiras ve ilişki oyunları devletin geleceğini belirleyecek.

KonusuII. Dünya Savaşı sonrasında İngiltere büyük bir siyasi krizle karşı karşıyadır. II. Elizabeth bu zorlu dönemde tahta çıkacaktır. Kraliçenin kişisel hayatı ve siyasi arkaplan, tarihi olay örgüsüne sadık bir şekilde aktarılır.
The Crown

BoJack Horseman

BoJack Horseman Netflix Yabancı Dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.7 Animasyon Sezon: 6(2014-2020) 25 dakika

Oyuncular:

Adminler tarafından en çok beğenilen animasyon dizisindeyiz. Animasyonlara karşı ön yargılı olanlar yıksınlar artık şunu. Rick and Morty ve Bojack Horseman birçoğundan daha iyi. Çizimin olduğu yerde sınır hayal gücü kadardır. O yüzden her şeye hazırlıklı olun. Soluksuz eğlencenin yanında bazen göz yaşartır.

KonusuBoJack Horseman sitcom dizilerinde oynamış eski stardır. Fakat ünü gün geçtikçe azalmaktadır hatta kaybolma derecesine gelir. Arkadaşları ve menajeri onun tekrardan eski ününe kavuşması için çabalar. Bojack onların tavsiyesi üzerine biyografi yazarı Diane’ye hayatını anlatır. Bu sırada yaptığı hataları ve çekilmez kişiliğinin farkına varır. Sonrasında ise kendini ve geçmişini sorgular.
BoJack Horseman

Better Call Saul

en iyi yabancı diziler
Popüler Netflix Dizileri
Yayın: Netflix IMDb: 8.7 Suç Sezon: 6(2015-2021) 45 dakika

Oyuncular: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks, Patrick Fabian

Breaking Bad’i bitirdiniz. Boşluğa düşüp yoksunluk çekiyorsunuz. Saul kapıdan kafasını uzatıp bir şeye ihtiyacın var mı gardaşım diye lafa giriyor. Yalnız koskoca Mike’nin konu gereği daha genç görünmesi gerekirken iyice yaşlanmış olması yürekleri burkuyor. Sonradan şımarıp bozmaz. Her sezonda üstüne yeni bir şeyler koyarak ilerliyor.

KonusuBreaking Bad dizisinin karakterleri Walter White ve Jesse’nin avukatlığını yapan Saul’un olaylardan önceki iş hayatını konu ediniyor. Avukat Saul öyle işinin ehlidir ki “En iyisi Saul’u aramak.” diye bir cümle suçlular arasında popülerleşmiş ve dizinin de adı olmuştur.
Better Call Saul

Narcos

Narcos
Yayın: Netflix IMDb: 8.8 Biyografi Sezon: 3(2015-2017) 49 dakika

Oyuncular: Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Alberto Ammann, Paulina Gaitan

Hakkında onlarca yazı ve caps gördüğümüz Pablo Escobar’ı tanımayan varsa kısa bir özet geçeyim. Escobar 1949’da Kolombiya’da doğmuştur. Çocukluktan beri suç dünyasının içinde olmuş, çıtayı sürekli yükseltmiştir. Hırsızlıktan tut dolandırıcılık ve adam kaçırmaya kadar her türlü büyük günahın yanına tik işareti atmıştır. Pislik adamın tekidir. Ama dünyanın en büyük suçlularından biri olduğu için kimileri tarafından sevilir. Escobar’ı günümüzde ünlü yapan iki olayı vardır. Birincisi kaçak hayatı sürdüğü dönemde kızı üşümesin diye 2 milyon doları yakmasıdır. İkincisi ise ulusal düzeyde kırmızı bültenle aranmasına rağmen erkek çocuğuyla beraber Beyaz Saray önünde fotoğraf çektirmesidir.

KonusuKolombiya ve Dünya’nın uyuşturucu devi Pablo Escobar, yükseliş döneminde Amerika Birleşik Devletleri’nin gözüne batar. Alev, tutuşmadan söndürmek için Uyuşturucu ile Mücadele ekibinden Javier Pena Pablo görevlendirilir. Escobar’ın evde yiyecek bulamadığı zamandan kızının üşümemesi için milyon dolarlar yakacak düzeye gelmesine kadar işleniyor.
Narcos

Black Mirror

Black Mirror yabancı dizi
Yayın: Netflix IMDb: 8.8 Bilim Kurgu Sezon: 5(2011-) 72 dakika

Oyuncular:

Tüm samimiyetimle söylüyorum izlemezseniz çok şey kaybedersiniz. Her bölüm bambaşka bir şey anlattığı için film tadında ilerler. Teknoloji ile alakalı gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu yabancı dizisidir. Ve Black Mirror’daki icatlar uyduruk sallama değildir. Hepsi akla ve bilime uygundur. Teknolojinin insanoğlu üstündeki olumsuz etkilerinden bahseder.

KonusuAnlatmak istedikleri ise basit; teknolojinin zararlarını sosyo-kültürel bir analiz edasıyla izleyenlere sunmak. Her bölümde gelişen teknolojinin aşırı yanlarını, bize verebileceği veya verdiği zararları, insan psikolojisin bu gelişmelere dayanma eşiğine dikkat çekiyor. Her bölümünde oyuncuları ve senaristi değişiyor.
Black Mirror

Dark

Dark
Yayın: Netflix IMDb: 8.8 Gizem Sezon: 3(2017-2020) 60 dakika

Oyuncular: Louis Hofmann, Lisa Vicari, Karoline Eichhorn, Maja Schöne

İlk birkaç bölümü karakterleri ve hikayeyi tanıttığı için yavaş ilerler. Sabrın solu selamettir. Dişinizi sıkarsanız pişman olmazsınız. Aynı hatayı ben yaptım bir kere. İlk bölüm çok ağır ve sıkıcı ilerliyordu. Yarısında bırakıp kapattım. Sonrasında arkadaşımın ısrarı üzerine tekrar denedim. İplikler açılınca gayet de sevmeye başladım.

KonusuKüçük bir kasabada bir baba arkasında gizemli mektup bırakarak intihar eder. Ürkütücü bir mağarada genç bir çocuk kayıp olur. Aslında bu iki olay arasında ilginç bir bağ vardır. Daha önce düzenli aralıklara çocuklar kaybolmuştur. Zamanın ötesindeki sır perdesi yavaşça aralanır.
Dark

Peaky Blinders

Peaky Blinders
Yayın: Netflix IMDb: 8.8 Suç Sezon: 6(2013-) 60 dakika

Oyuncular: Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson, Sophie Rundle

Herkes tarafından bahsedildiği için uzak duran kişi, evet sen. Biliyorum hakkında abartılı yorumlar, ortada foking Blinders diye gezinen insanlar seni uzak tutuyor. Boşver diğerlerini. Thomas Shelby gibi giyinen Tiktokçular neden elinizden bu hazzı alsın ki? Keyfini çıkarmaya bakın.

KonusuBirinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’ye seyahat ediyoruz. Savaş yaralısı ülke iç yönetim bakımdan pek başarılı olmadığından ötürü yasa dışı çeteler şehirlerde kol gezmektedir. At yarışı bahsi oynatan ve hırsızlık yapan Shelby ailesinin ülke için çok önemli bir kargoyu yanlışlıkla çalar. Kargonun akıbetini araştırmak için can sıkıcı bir dedektif kasabaya gelmektedir.
Peaky Blinders

When They See Us

When They See Us
Yayın: Netflix IMDb: 8.9 Biyografi Sezon: 1(2019-2019) 72 dakika

Oyuncular: Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse, Marquis Rodriguez, Marsha Stephanie Blake

Bazen listelerde çok mu boş yapıyorum diyorum. Eğer biraz daha resmi bir dil istiyorsanız yorumlara yazabilirsiniz. Tabi biz bir gün yorumları açarsak. Açıklamalarımızdan hoşlanmıyorsanız yüksek bir yere çıkıp bağırın. Biz sizi buluruz. Site sahibi biziz, kimi kime şikayet ediyorsunuz? Böyle uzun listelere açıklama yazarken biraz cıvıtabiliyoruz. Maruz görün.

KonusuYaşanmış olaydan esinlenilen dizi cinsel tacize uğrayan kadının failini bulmakla alakalıdır. 5 siyahi genç, olay yerine yakın olması sebebiyle yakalanır. Yasalar ve silahlı kuvvetler ön yargılı tutumuyla masum oldukları halde onları hapse tıkar. 14-16 yaşlarındaki çocuklar hak mücadelesi vermelidir.
When They See Us

Friends

Friends Dizisi
Yayın: Netflix IMDb: 8.9 Komedi Sezon: 10(1994-2004) 21 dakika

Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer

En iyi Netflix dizilerinde son üçteyiz. Buraya kadar gelebilen koca yüreklileri tebrik ediyorum. Sitcom ve komedi alanında ders niteliğindedir. Üstünden seneler geçse de izleyicileri tarafından asla vazgeçilmemiş. Yapımcılar da onlara kayıtsız kalmamış. Final bölümünden tam 17 yıl sonra Friends Reunion. adında özel bölüm çekilmiştir.

KonusuGökkuşağının 6 farklı rengi; üçü kadın üçü erkek ana karakterlerimizin olduğu sitcom dizidir. New York’ta hayata tutunmaya çalışmaları ve acı tatlı anlarına bir “sıkı dostluk” bağıyla eşlik ediyoruz. Friends’i gerçek zamanlı bir şekilde ilerler. Yıllar geçip oyuncular yaş aldıkça karakterlerinin hikayesi de paralel bir şekilde hareket eder.
Friends

Sherlock

Sherlock Dizi
Yayın: Netflix IMDb: 9.1 Suç Sezon: 4(2010-2017) 88 dakika

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs

Filmleri kitaplarından, dizisi alayından iyidir. Keşke bitmeseydi. Ama her şey tadında kalmalı. Sherlock mükemmel bölümleri, can alıcı sezon finalleri, doyurucu finaliyle noktayı tam yerinde koydu. Benedict Cumberbatch’in kariyerine büyük katkısı olmuştur. Sherlock sonrası aldığı teklifler kanıt niteliğindedir.

KonusuSıhhiyeci gazi Dr. Jhon Watson geçim sıkıntısı yaşarken bir gün ev arkadaşı arayan Sherlock ile yolları kesişir. Sherlock dizi içinde adlandırdıkları üzere çıkarım yapma biliminde olan uzmanlığı sayesinde çözemediği dava yoktur. Kısa süre içinde iyi iki arkadaş, en zorlu görevleri üstlenir.
Sherlock

Breaking Bad

Breaking Bad Yabancı Dizi
Yayın: Netflix IMDb: 9.5 Suç Sezon: 5(2008-2013) 48 dakika

Oyuncular: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Betsy Brandt

IMDb’ye göre çok uzun zamandır tahtın sahibidir. Daha iyisi gelir mi? Umarım. Yabancı dizi takipçilerinin çoğunun favorisidir. Sen öldükten sonra karın ve çocukların kimseye muhtaç kalmasın diye tüm değerlerini karşına al. Skyler denen o lanet kadın hiç bir şeyi hak etmeyecek hain bir eş olsun.

KonusuÖlümcül bir akciğer hastalığına yakalanan kimya öğretmeni Walter White’nın hayatının baştan sonra değişimini ekrana sunuyor. Maddi zorluklara karşı ek işte çalışan başrol, malum haberi alınca tehlikeli bir karar verir. Eşine ve engelli oğlu Jr.’a hayatlarına devam edebilmeleri için bir miktar para bırakmak ister. Hızlı ve kolay para kazanabilmek için kimya öğretmenimiz 1. sınıf bir uyuşturucu pişiricisine dönüşür.
Breaking Bad