Karantinada izlenecek yabancı filmler

Ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte evde canı sıkılanlar vaktini dizi izleyerek geçiriyor. Ve en gerek duydukları siteler karantinada izlenebilecek filmler listesi olacaktır. İlginizi çekebilecek salgın filmlerini bir araya getirip sizlere sunuyoruz. Koronaya benzer salgın hastalık konulu filmlere bu yazıyı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Quarantine / Karantina

Virüs Film önerileri
Virüs Film önerileri
IMDb : 5,9Tür : Korku & GerilimTarih : 2008

Fragman : Tıklayınız.

Oyuncular : Jennifer Carpenter(Angela Vidal) , Steve Harris(Scott Percival) , Jay Hernandez(Jake)

Televizyon muhabiri Angela Vidal, iş arkadaşı ile beraber haber kovalamaktadır.Alınan bir ihbar sonucunda bir binaya giderler.Bir kadının dehşete uğratan şekilde çığlığını duyarlar ve pandemi şüphesi duyup binayı karantina altına alırlar.Virüs hakkında filmler kategorisine girer.

Carriers / Veba

Pandemi Filmleri
Pandemi Filml tavsiyeleri
IMDb : 6,0Tür : Macera, DramTarih : 2009

Fragman : Tıklayınız.

Oyuncular : Lou Taylor Pucci (Danny), Chris Pine(Brian), Piper Perabo(Bobby)

Veba’dan korunabilmek için Danny ve arkadaşları Meksika körfezine kaçmayı planlar. Kendisi katil olan Danny ve arkadaşları hayalini kurdukları bu yere ulaşabilmek için hemen yola koyulurlar. Oluşan panikten dolayı insanlarla daha az temas kurarak Meksika körfezine farklı yollarla ulaşmaya çalışırlar. Ama dikkatsizlikleri yüzünden salgından etkilenirler. Bu yüzden aralarında anlaşmazlıklar doğar. Aslında dünyanın sorununun virüs değil de insan ahlakı’nın olduğunu en iyi anlatan pandemi filmlerindendir.

Flu / Grip

Salgın Filmleri
Salgın Filmleri
IMDb : 6,7Tür : Bilim Kurgu, DramTarih : 2013

Fragman : Tıklayınız.

Oyuncular : Hyuk Jang(Kang Ji-koo), Soo Ae(Kim In-hae), Ma Dong‑Seok(Jeon Gook‑hwan)

Hava yoluyla bulaşan bir virüs, Güney Kore’nin başkenti olan Seul’u etkisi altına alır. Salgına yakalanların sayısı gün geçtikte kontrol edilemez hale gelir. 36 saat içerisinde de insanların ölümüne sebep olmaktadır. Seul’den 19 mil uzaklıktaki bölge tamamen karantina altına alınmıştır. Salgın’ın bir an önce önüne geçilebilmesi için aşı çalışması geliştirecek olan In-hye ve kurtarma görevlisi Ji-goo kendilerini karantina bölgesinde bulur. Salgın filmlerine güzel örneklerdendir kendisi.

World War Z / Dünya Savaşı Z

Salgın ile alakalı filmler
Salgın ile alakalı filmler
IMDb : 7,0Tür : Aksiyon, KorkuTarih : 2013

Fragman : Tıklayınız.

Oyuncular : Brad Pitt(Gerry Lane), Mireille Enos(Karin Lane), Daniella Kertesz(Segen)

Gerry Lane kızları ve eşiyle birlikte mutlu bir hayat yaşayan bir aile babasıdır. Trafikte giderlerken oluşan yoğunluğun her zamankinden daha kalabalık olmasıyla bir şeylerin ters gittiğini anlarlar. Birleşmiş Milletler çalışanı olan Gerry ailesini, canlarının güvenliğinden emin olacağı bir bölgeye yerleştirir. Dünya salgından etkilenip zombileşenler ve insanlar olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Gerry dünyayı dolaşarak bu savaşın kazanılmasını sağlayacaklardan olacaktır. Heyecanla izleyeceğiniz aksiyonu bol bir salgın filmidir.

I am Legend / Ben Efsaneyim

Virüs Filmleri
En iyi Virüs Filmleri
IMDb : 7,2Tür : Bilim Kurgu, MaceraTarih : 2007

Fragman : Tıklayınız.

Oyuncular : Will Smith(Robert Neville), Alice Braga(Anna), Charlie Tahan(Ethan)

Robert Neville New York’ta hayatta kalabilmiş, korkunç bir virüsün dünya’ya yayılmasını engelleyememiş bir bilim adamıdır. Kendisi üstün bilgi ve deneyime sahip olmasına rağmen bu virüsün önüne geçememiş ve ayrıca virüse karşı da bağışıklık kazanmıştır. Birkaç yılını kendisi gibi hayatta kalanları aramaya çalışmakla geçer. Ve yalnız değildir. Kendi kanını kullanarak kendi gibi hayatta olanlara umut olmaya ve misyonunu genişletmeye kararlıdır. Belki’de görebileceğiniz en iyi virüs filmlerindendir.

Train to Busan / Zombi Ekspresi

Pandemi Filmleri
Pandemi Filmleri
IMDb : 7.5Tür : Korku, GerilimTarih : 2016

Fragman : Tıklaynız.

Oyuncular : Yoo Gong(Seok-woo), Yu-mi Jung(Seong-kyeong), Dong-seok Ma(Sang-hwa)

Seok-woo yoğun iş temposundan dolayı kızını çoğu zaman ihmal etmektedir. Bir gün kızının doğum günü ısrarlarına dayanamayıp eski eşine götürmeye karar verir. Gönülsüz de olsa Seul’den Busan’a gidecek olan trene binerler. Tren kalkacak iken virüsten etkilenen bir kadın trene biner. Ardından trendeki herkese yaymaya başlar. Seok-woo ve kızı gibi trenin içindeki insanlar hayata tutunmak için amansız bir mücadeleye başlarlar. Kore yapımı pandemi filmlerinin başında gelir.

Zombieland

Salgın Filmleri Önerisi
Salgın Filmleri Önerisi
IMDb : 7,6Tür : Komedi, KorkuTarih : 2009

Fragman : Tıklayınız.

Oyuncular : Jesse Eisenberg(Columbus), Woody Harrelson(Tallahassee), Emma Stone(Wichita)

Bir grup virüse yakalanmayıp zombiye dönüşmeyen insanların zombilere karşı verdiği mücadeleyi, hayatta kalmak için yaptıklarını korku, komedi türünde anlatan bir salgın filmidir.

Children of Men / Son Umut

Pandemi Filmleri
Pandemi Filmleri
IMDb : 7.9Tür : Gerilim, DramTarih : 2006

Fragman : Tıklayınız.

Oyuncular : Clive Owen(Theo Faron), Julianne Moore(Julian), Micheal Caine(Jasper Palmer)

Dünyanın en genç insanı 18 yaşında öldükten sonra insanlığın neslinin tükenme aşamasına geldiği ve artık üremenin askıya alındığı bir dünya’da bazı insanların olayları akışına bırakması ayrıca bazılarının buna karşı gelip mücadeleye devam etmesini konu edinir. Bu süreçte Büyük Britanya, yönetim sisteminden ötürü kargaşaya engel olmayı başaran ve huzurunu koruyan tek ülke konumundadır. Mülteciler kapıya dayanmıştır. Theo sevgilisiyle beraber bir gün kaçırılır. Theo’dan sadece bürokratik destek istenmektedir. Salgın filmlerini aratmayacak filmlerdendir.

12 Monkeys / 12 Maymun

Salgın Filmleri
Salgın Filmleri
IMDb : 8.0Tür : Gizem, Bilim KurguTarih : 1995

Fragman : Tıklayınız.

Oyuncular : Joseph Melito(Young Cole), Bruce Willis(James Cole), Jon Seda(Jose)

Dünya’da 5 milyar insanın ölümüne sebep olan bir virüs insanlığı yok edecek dereceye gelir. Geriye kalan az sayıda ki insanlar yer altında oluşturdukları mahzenlere yerleşmişlerdir. Virüs’ün yok edilmesini sağlayabilecek aşının tedavisinin bulunabilmesini sağlamak amacıyla zamanda geriye dönebilecekleri bir zaman makinesi yaparlar. İlk gönüllü eski mahkum olan James Cole’dur. Yedi yıl önce ki bir zamanda kendisini akıl hastanesinde bulur. Gelecekten geldiğini iddaa etmesiyle de kendisine akıl hastası yaftası yapıştırılması çokta zor olmamalı. Virüs ve zaman makineli konseptiyle benzerine az rastlanan bir filmdir.

Cevap Yazın