Fantastik Komedi Ve Romantik Film Önerisi

Fantastik, komedi ve romantik film alanında 3’ü 1 arada özelliği taşıyan hoşça vakit geçiremenizi garantileyecek eğlenceli bir filmle karşınızdayım.Hayal dünyası geniş olan kişiler bu filmi kesinlikle izlesin samimi ve sıcak senaryosuyla diğer alışagelmiş romantik filmlerden onlarca arşın ötede yer alıyor.Bu filmimiz…..

Groundhog Day

1993 yılında yayınlanan Groundhog Day fantastik film önerisi kategorisinde yerini alıyor. Filmin eski olması sizi endileşendirmesin, son derece akıcı, komik ve iyi repliklerle dolup taşıyor.Zaten yaptığımız en büyük hatalardan biri; günümüzün insanlarını bundan 20 veya 30 hatta 200 sene önceki insanlardan üstün görmek oluyor.Bu konuda hep verdiğim bir örnek vardır taa milattan önce 200 yıllarında matematikçi Arşimet pi sayısının 94 basamağını bulmak için düzgün bir doksan altıgen kullanmıştır.Eskileri küçümsememek lazım yani.

Başrolünde hayatımızda görmeye alıştığımız 3 kuruşluk başarısını 2 dolar sanan gıcık bir hava durumu spikeri Phil Connors’ın, Pensinvelya’da her yıl kutlanan Groundhog Day(Köstebek Günü) haberini yapmak için kameraman Ned ve güzel yardımcısı Nancy ile beraber yola koyulur.

Yalnız her sene yapmak zorunda olduğu bu haberden artık nefret eden Phil, bu samimi insanları bulunduğu kasabadan bir an önce kaçmak ister.Kahin köstebeğimizin yaptığı yoruma göre kar yağışı şiddetle sürmeye devam edecek.Tabi bunu önemsemeyen başrolümüz hemen yola çıkarak yoğun bir kar yağışıyla yolda kalmıştır.Mecburen kaldığı motele geri döner.

Fark ettim de lafı çok unutmuşuz, ama bahsettiklerim herhangi bir spoiler içermiyor yani izlemenizden bir şey kaybettirmeyecektir.

Gelelim en mühüm kısma, ertesi gün uyandığında yine köstebek gününe uyandığının farkına varır, ve sonsuz bir döngüde o günü yaşamaya devam eder.İntihar,ölüm, uyuma ne olursa olsun ertesi gün saat 6’da tekrar aynı güne uyanmaktadır.Daha sonralarının lezzetini izleyerek çıkarmanızda fayda var.Hepinize iyi seyirler sağlıcakla kalın…

Cevap Yazın