Ailecek İzlenebilecek Filmler

Ailecek izlenebilecek filmler isteğinizi kıramadık. Şöyle biraz bakınınca elle tutulur bir liste göremedim. Biz ziyaretçilerimizi muhtaç bırakmayız. Diğer sitelerdeki ailece izlenecek filmler genelde çocuk animasyonlarından oluşuyor. Aile sadece 0-6 yaş arası küçük çocuk ve anne babadan oluşmaz. Üniversiteli bir öğrenci de ailesiyle izlemek isteyebilir. Uzun bir süreç sonrasında yediden yetmişe aile bireylerinde herkese hitap edebilecek bir içerik oluşturduk. Tatlı vakit geçirmeniz için büyük bir kısmının özellikle eğlenceli olmasına dikkat ettik. Çoğunda ahlaka aykırı bir tutum yok. Sadece birkaç tanesinde küçücük bir sahne var ama görmezden gelinebilir. Evin babası kızmaz yani. Zamanınızı fazla almadan hemen geçiyorum.

Yediden yetmişe ailecek izlenebilecek filmler;

Sihirbazlar Çetesi

Sihirbazlar Çetesi filmi (2013)
Aile ile izlemelik filmler
İsim: Now You See Me (2013) IMDb: 7.2 115 dakika Yönetmen: Louis Leterrier Suç

Oyuncular: Jesse Eisenberg, Isla Fisher, Mark Ruffalo, Michael Caine, Dave Franco, Morgan Freeman

Tamam belki de çok matah bir film değil ama IMDb puanı sizi şaşırtmasın. Ben izlerken gayet eğlendiğimi hatırlıyorum. Sihirbaz numaraları, küçük akıl oyunları ve ilizyonlar gayet de keyif verici. İzlerken numaraları siz de çözmeye çalışıyorsunuz. Bambaşka bir şehirdeki banka sahnede nasıl soyulabilir ki? Çok yakından bakmayın, zira ne kadar yakından bakarsanız o kadar az görürsünüz.

KonusuYetenekli, genç 4 sokak sihirbazı esrarengiz bir kart alır. Kart, tarihin ilk zamanlarında kurulduğuna inanılan efsanevi Göz tarikatının davetiyesidir. Sihirbazlar bu teklifi reddedemez. Artık yaptıkları her gösterileri büyük bir amaca hizmet etmektedir. Sahnede başka ülkedeki bankayı soyma gibi şovlar gerçekleştirip kısa sürede Dünya çapında bilinirler. Tabi ki polis olanlara göz yumamaz.
Now You See Me

Terminal

Aile filmleri Terminal
İsim: The Terminal (2004) IMDb: 7.4 128 dakika Yönetmen: Steven Spielberg Komedi

Oyuncular: Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Chi McBride

Liste için araştırma yaparken Terminal filmini görünce duygulandım. Üstünden uzun zaman geçti bu yüzden isme uygun olarak yakın bir vakitte ailem ile tekrardan izleyeceğim. Yer yer gülüp yer yer duygulanacaksınız. Tom Hanks’in müthiş oyunculuğu ile bir adamın ait olma hissinin eksikliğini beraber çekiyoruz.

KonusuVictor Navorski Amerika havalanına indiğinde kendi ülkesinde darbe ilan edilir. Ülkenin pasaportları geçersiz kılındığı için havaalanından çıkamaz, darbe nedeniyle ülkesine dönemediği için de terminalde mahsur kalır. Terminalde parasız, aç hayatta kalmaya çalışır.
The Terminal

Benim Adım Sam

Benim adım Sam
İsim: I Am Sam (2001) IMDb: 7.6 132 dakika Yönetmen: Jessie Nelson Drama

Oyuncular: Sean Penn, Michelle Pfeiffer, Dakota Fanning

Aile filmleri deyince ilk akla gelenlerdir. Bir baba zeka geriliği bile olsa sevgisini ve çabasını kızından esirgemiyor. Aile saadeti ve birliğini güçlendirmek için çoluk çocuğunuz ile hem duygusal hem samimi bir buçuk saat geçirebilirsiniz. Bu durumdaki bir babanın bile kızını bırakamadığına şahit olunca küçük yaştaki çocuklarını terk eden kişilere öfke duyuyorum.

KonusuSam 7 yaşında zeka seviyesine sahip çalışkan bir babadır. Kızı 7 yaşına basınca artık ondan olgun ve akıllı olmaya başlar. Resmi görevliler kızını Sam’in elinden kızı alır. Sam ise kızını geri alabilmek için büyük bir savaşa girer.
I Am Sam

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk 2012
Ailece izlenecek filmler
İsim: The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) IMDb: 7.8 169 dakika Yönetmen: Peter Jackson Macera

Oyuncular: Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage, Andy Serkis, Ken Stott

Ejderhaları kim sevmez ki? Bir de konuşuyorsa tadından yenmez. Bu çekici canlı efsane üçleme Yüzüklerin Efendisi yazarı tarafından tasarlanmışsa izlememeniz için geriye hiç bir sebep kalmıyor. 2 saat 49 dakika uzunluğunda olmasına rağmen bir dakika bile sıkmıyor. Bilenler bilir, bu evrenin hayran kitlesi aşırı tutucudur. Benim de herhangi kötü bir şey yazmaya da niyetim yok zaten.

KonusuJ.R.R. Tolkien Hobbit kitabını 1937 yılında kaleme almıştır. Bu kitap 1954’te yayımlanacak olan Yüzüklerin Efendisi kitabındaki fantastik Dünya’ya ilham olacaktır. Bilbo Baggins’in gençlik yıllarını konu ediniyor. Gandalf kendine yakışır şekilde yine ani sürpriz yaparak The Shire’a gelir. Bilbo 13 kişilik cüce ekibine katılarak cücelerden çalınan ejder Smaug’ın koruduğu hazineyi geri almaya macerasına çıkar.
The Hobbit: An Unexpected Journey

Hırçın Sevgilim

Hırçın Sevgilim 2001
İsim: Yeopgijeogin geunyeo (2001) IMDb: 8 127 dakika Yönetmen: Jae-young Kwak Komedi

Oyuncular: Tae-Hyun Cha, Jun Ji-Hyun

Biraz da aşk olsun öyle değil mi? Her tarzı size sunmaya çalışıyoruz. Aynı senaryonun Amerikan versiyonu ile karıştırmamanız konusunda uyarayım. Normalde Kore aşk filmlerine önyargılı yaklaşırım. Kıramayacağım birinin önerisiyle bakayım dedim. İyi ki dinlemişim. Özellikle final sahnesinin etkisi üstünüzde ayrıca 2 saat daha sürecek. Gariban erkek karakterimize çok gülmeyin derim. Sizin başınıza gelmesini kesinlikle istemezsiniz.

KonusuKyun-woo arkadaşlarıyla gereksiz etkinlik yapan sorumsuz birisidir. Bir gün akşam saatlerinde metro beklerken oldukça sarhoş bir kızı raylara düşmekten kurtarır. Genç kız başına bayılır, vicdanen bırakamaz ve başına bela olur. Kız ertesi gün uyanınca ne kadar hırçın olduğunu gösterir. Sonrasında aralarında garip bir ilişki başlar.
Yeopgijeogin geunyeo

Bugün Aslında Dündü

Ailenecek izlebilecek filmler Groundhog Day
İsim: Groundhog Day (1993) IMDb: 8 100 dakika Yönetmen: Harold Ramis Fantastik

Oyuncular: Bill Murray, Andie MacDowell, Chris Elliott, Stephen Tobolowsky

Bu film aslında önceki yazıda mıydı? Her seferinde aynı listeyi mi yazıyorum? Sanki bunu dün bitirmiştim. Ayakta mı duramıyom? İzlediğim dizilerde ve filmlerde sürekli Groundhog Day diye göndermeler görüyordum. Mesela Supernatural’de Dean her gün aynı günü yaşıyordu. Sam sürekli ölüyordu ve onu kurtarmaya çalışıyordu. Her şey düzelince Sam’e anlattığında Groundhog Day’deki gibi mi diye sormuştu. Bunun gibi replikleri birçok kez duyduktan sonra ben de izleyip beğendim.

KonusuHava durumu spikeri Phil Connors, Pensinvelya’da her yıl kutlanan Groundhog Day(Köstebek Günü) haberini yapmak için kameraman Ned ve güzel yardımcısı Nancy ile beraber yola koyulur. Her sene yapmak zorunda olduğu bu haberden artık nefret eden Phil, işini bitirip bulunduğu kasabadan bir an önce kaçmak ister. Olumsuz hava şartları yüzünden bir gün daha kalmak zorunda olur. Ertesi gün uyandığında yine Köstebek Günündedir. Her uyandığında aynı güne gözlerini açar. Bu döngüyü kırmaya çalışır.
Groundhog Day

Milyoner

milyoner
İsim: Slumdog Millionaire (2008) IMDb: 8 120 dakika Yönetmen: Danny Boyle Dram

Oyuncular: Raj Zutshi, Anil Kapoor, Saurabh Shukla, Dev Patel

Ülkemizde de aynı formatta bir program vardır. Ben bile başvurdum ama hiç çağırmadılar. Sunucu yerinde siz olsanız eğitimsiz ve kültürsüz birinin milyonluk büyük ödülü kazanmasında hile yaptığını düşünür müydünüz? Sadece çocukluk aşkınızı bulmak için televizyona çıkmışken tamamen şans eseri bildiğiniz yerlerden gelen sorular sizi milyoner eder. Bazen kader tesadüflerle tebessüm eder.

KonusuHindistan’ın yoksul bir mahallesinde doğup büyüyen Jamal, Milyoner yarışmasına katılır.Büyük ödülü kazanması üzerine hile yapma gerekçesiyle tutuklanır.Polisler yoksul ve eğitim görmemiş birinin tüm soruları nasıl doğru cevapladığını soruşturur. Jamal’ın ifadesi olayı aydınlatır. Şans eseri tüm sorular ile geçmişte bir bağlantısı çıkmıştır. Tüm bu olayların yanı sıra Jamal’ın çalkantılı geçmişi de bizlere sunulur.
Slumdog Millionaire

Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme Film Önerisi
İsim: The Pursuit of Happyness (2006) IMDb: 8 117 dakika Yönetmen: Gabriele Muccino Biyografi

Oyuncular: Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton

Popülerliğinden ötürü muhtemelen önceden duymuşsunuzdur. En çok bilinen aile ile beraber izlenecek filmlerdendir. Kişisel gelişim açısından da sık sık önerilir. Size ve çocuğunuza en zor durumlarda bile ayaklarınız üzerinde durmayı öğretecektir. Diğer yandan şartlar ne kadar kötü olursa olsun iyi bir baba olmanın zor olmadığına şahit olacağız.

Konusuİşleri yolunda gitmeyen bir baba, birçok sektörde şansını inatla denemeye devam eder. Bir şeyleri yoluna koymaya çalıştıkça daha sarpa sarar. Hatta evsiz kalacak raddeye kadar gelmiştir. Bu süreçte yanında olan oğluna örnek bir baba olarak davranır ve sevgisini esirgemez.
The Pursuit of Happyness

Truman Show

Truman Show filmi
Aile ile izlenebilecek film önerileri
İsim: Truman Show (1998) IMDb: 8.1 103 dakika Yönetmen: Peter Weir Komedi

Oyuncular: Jim Carrey, Ed Harris, Laura Linney, Noah Emmerich

Çevrenizdeki her şey ve herkesin bir yalandan ibaret olduğunu düşünün. Evet çok zorlanacağınızı düşünmüyorum. Esasında bu abartılı hayatın biraz daha basit bir halini yaşıyoruz. Toplumdaki bireyler kendi rolünü oynuyor. İçinde bulunduğumuz dünyanın kurallarını biz oluşturduk. Ahlak, iş ilişkileri, saygılı iletişim hepsi bizim ürünümüz, insanı gereklilikleri kendi senaryomuz. Kimilerimiz için o kapıdan çıkmak öğrenim hayatını bırakmak gibi kolay bir durum.

KonusuGüzel bir adada çok mutlu bir halk yaşamaktadır. Truman de onlardan biridir. Çok güzel eşi ile beraber imrenilecek yaşam sürmektedir. Birgün caddede öldüğünü düşündüğü babasını görür. Adam sonra esrarengiz şekilde kaybolur. Çevresinden şüphelenmeye başlayan Truman, etrafı daha dikkatli izlemeye başlar.
Truman Show

Dangal

Dangal Filmi
İsim: Dangal (2016) IMDb: 8.4 161 dakika Yönetmen: Nitesh Tiwari Biyografi

Oyuncular: Aamir Khan, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhotra, Sakshi Tanwar

Bu makaleyi yazma sebebimdir. Yaklaşık 1 hafta önce Netflix’te olduğunu görünce tekrardan heves edip izledim. Ailem ile değil maalesef tek başıma. O an dedim ki Aamir Khan yine yapmış yapacağını. Baba kız ilişkisi üzerine film çekmiş. Aradaki bağı başarılı bir şekilde hissettirmiş. Zaten babalar ile kızlarının sevgisi ayrı bir boyutta oluyor. Babanız ile beraber izleyip ilişkinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

KonusuHindistan güreş şampiyonu Mahavir Singh’ın hayali bir erkek çocuğa sahip olmak, onu Dünya Güreş Şampiyonu yapmaktır. Tüm köyün önerilerini ciddiye almasına rağmen 4 kız çocuğu olur. Tam ümitsizliğe düşmüşken kızlarının ne kadar kuvvetli olduğuna şahit olur. Mahavir 2 kızını zorlu bir eğitime alır.
Dangal

Geleceğe Dönüş

Geleceğe Dönüş Film Tavsiyesi
İsim: Back to the Future (1985) IMDb: 8.5 116 dakika Yönetmen: Robert Zemeckis Macera

Oyuncular: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Crispin Glover, Lea Thompson

Tam anlamıyla kült bir filmdir. Duymamışsanız sizin hatanız. Birçok hayranı varken Geleceğe Dönüşün yanına tik atmadıysanız CV’nizde hobiler kısmına film yazmayın lütfen. 3 Serisi ile hafta sonunuzu güzel geçirebilirsiniz. Özellikle ilkokul çağında biri var ise hayal gücünü de geliştirir. Zaman kavramının esnekliği ve değişkenliği her zaman farklı düşünebilme yeteneğini besler.

KonusuÇılgın bilim adamı Dr. Emmett Brown DeLoran marka arabayı bir zaman makinesine çevirir. Genç yardımcısı Marty kazara 80’li yıllara gider. Marty istemeden anne ve babasının tanışmasına engel olur ve doğumu tehlikeye girer. Marty, bu sorunu halledip geleceğe dönüşün yolunu bulmalıdır.
Back to the Future

Yıldızlararası

Yıldızlar Arası Film
İsim: Interstellar (2014) IMDb: 8.6 169 dakika Yönetmen: Christopher Nolan Bilim Kurgu

Oyuncular: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Mackenzie Foy

Zamandan konuşmaya başlamışken hemen ardına gelmesi ne güzel. Geleceğe dönüşün yaklaşık 5 kalem üstü derecede bilim gerektiriyor. Nolan yine karmaşalar yaratıp ucunu açık bırakmış. Evrendeki zaman ve mekan ilişkisini temel düzeyde de olsa herkes bilmeli. Işığın ve ışık hızının ne kadar büyüleyici bir düzeni olduğunun farkına varmalı.

KonusuDünya’nın ömrünün sona erdiği, kıtlığın kapıya dayandığı dönemde insan oğlunun umudu atmosfer dışında koloni kurmak olur. Yeni keşfedilen bir solucan deliği bilim adamlarına umut olur. Özel bir ekipten oluşturulmuş astronotlar yaşanabilirliği ölçmek için farklı gezegenlere gönderilir. Eski pilot Cooper, insanlık için kızını ve oğlunu geride bırakmak zorunda kalır.
Interstellar

Başlangıç

Başlangıç Inception
İsim: Inception (2010) IMDb: 8.8 148 dakika Yönetmen: Christopher Nolan Aksiyon

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Elliot Page, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy

Bilerek sıralamadım gerçekten hepsi tesadüf. Ailenin gençleri daha öncesinde izlemiştir ama anne ve babanızı bu şaheserden mahrum bırakmayın. Sesinden görüntüsüne, yönetmeninden oyuncusuna kadar toplamda 34 tane ödül kazanmıştır. Bitirdikten sonra bir süre boyunca son sahneyi konuşacaksınız. Acaba hangisi gerçekti diye. Nolan bu konuda hala net bir açıklama yapmadı. O yüzden tartışmaya açık. Ailecek izlenecek filmi ailecek tartışın.

KonusuRüyalar, insanların gerçek kimliğini ve bilinçaltını içerir. İnsanoğlunun en savunmasız olduğu hallerden biridir. Biz uyurken beynimiz gün içinde yaşadıklarımı analiz eder, işler ve önem durumuna göre kaydeder. Peki ya başkasının rüyalarına girebilseydik? Bu işleyişin açığından yararlanarak onlardan sır çalabilir veya fikir empoze edebilir miydik? Cobb ve ekibi bir şirketin varisine tam olarak bunu yapmaya çalışıyor.
Inception

Tosun Paşa

Tosun Paşa Film Resmi
Aile film tavsiyesi
İsim: Tosun Paşa (1976) IMDb: 9 90 dakika Yönetmen: Kartal Tibet Komedi

Oyuncular: Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Müjde Ar

İlk defa Türk yapımını gönül rahatlığıyla ekliyorum. Zamanında Tosun Paşa sayesinde ailemiz ile çok güzel vakit geçirdik. Kemal Sunal’ın filmlerini zaman eskitemiyor. Üstelik Youtube gibi platformlardan ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tavsiyeler kalbimi yakan bir volkan gibidir, aradığım site en iyi öneridir. Ziyaretçim sev beni girme başka sayfaya, beraber ortak olalım Netflix hesabına.

KonusuOsmanlı döneminde Tellioğulları ve seferoğulları ailelerinin ikisi de yeşil vadide hak iddia etmektedir. Yeşil vadiye sahip olmanın yolu ilgili devlet memur Daver beyden geçmektedir. Seferoğulları ümitsizliğe kapılınca tehlikeli bir plan yapar. Ailenin uşağı Şabanı o zamanın korkutucu paşası olan Tosun Paşa kılığına sokarak Daver beyi ziyaret ettirirler.
Tosun Paşa

12 Kızgın Adam

12 Kızgın Adam
İsim: 12 Angry Man (1957) IMDb: 9 96 dakika Yönetmen: Sidney Lumet Dram

Oyuncular: Henry Fonda, E.G. Marshall, Lee J. Cobb, John Fiedler, Martin Balsam

12 Kızgın adam ise biraz daha entelektüel aileler için önerimiz. Aksiyon, hareket ve eğlence yok. Sadece toplumsal çıkarımlar ve normlar var. Esasında listeden çıkarmayı düşündüm ama annesi babası doktor olan birileri de vardır dedim. Onları dışlamak olmaz. Tabi ki doktor burada sadece bir örnek ailesinin kültür seviyesine güvenen herkes gönül rahatlığıyla açabilir. Pazarcı olup da oldukça derin psikolojik kitaplar okuyan insanlar da mevcut.

KonusuBabasını öldürme suçundan yargılanan henüz genç bir sanık, suçlu olarak bulunursa idam kaçınılmaz sonu olacak.12 kişilik öfkeli bir jüri grubu kararı vermelidir.İçlerinden Henry Fonda isimli jüri hariç herkes çocuğu suçlu bulur.Oy birliği sağlanamadığından karar verilemez sinirler gerilir ve birbirlerini ikna etme çabası başlar.
12 Angry Man

Hababam Sınıfı

Ailece izlenecek filmler Hababam Sınıfı
İsim: Hababam Sınıfı (1975) IMDb: 9.3 87 dakika Yönetmen: Ertem Eğilmez Komedi

Oyuncular: Kemal Sunal, Münir Özkul, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Tarık Akan, Sıtkı Akçatepe

Ailecek izlenebilecek filmlerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Imdb puanı ile zirvede Hababam sınıfının olması bizim için bir gurur kaynağıdır. Aklıma açacak bir şey gelmeyince kaçış yolumdur. En güzel tarafı dedeniz ve babaanneniz bile sizinle aynı hazzı paylaşabilir. Burada bitiriyorum. Umarım boş muhabbetime rağmen memnun kalmışsınızdır. Sitemizin içinde gezinerek diğer öneri ve tavsiyelerimize de göz atabilirsiniz.

KonusuÖzel Çamlıca Lisesinde hababam ismini verdikleri sınıf öğrencileri, kopya çekmek, okuldan kaçmak ve sigara içmek gibi kural dışı eylemleriyle ünlüdür. Okula Kel Mahmut lakaplı idealist öğretmen müdür muavini olarak atanır. Mahmut hoca ile hababam sınıfını ilginç teknikleriyle yola getirmeye başlar.
Hababam Sınıfı

Cevap Yazın