Polisiye Yabancı Dizi Önerisi: The Mentalist

Yabancı dizi önerilerinde varan bir ile siftahı açıyoruz.Sherlock Holmes benzeri yabancı dizi arayanlar için alternatif bir seçenek olan The Mentalist’i tanıtacağız bugün.Hadi başlayalım.


The Mentalist

Tür: Polisiye Yayın Tarihi: 23 Eylül 2008 Sezon: 7 IMDb: 8.1

Öncelikle mentalistin anlamıyla başlayalım.Mentalist, dizinin introsunda da belirtildiği üzere “Zihinsel zekasını kullanıp, hipnoz ve telkin uygulayan kimse” manasına geliyor ki bu kişi ana karakterimiz; sempatikliğiyle gönlümüzde taht kuran Patrick Jane’dir.

Patrick Jane, karakter analizi yapma konusunda başarılı,özellikle iyi bir gözlemci,hipnoz gibi yetenekleriyle bir zamanlar çeşitli zengin aileleri kandırarak veya televizyon programlarında ölü insanlarla,ruhlarla konuşan medyum numarası yaparak şan şöhret ve para elde etmiş.Taa ki televizyonda kendisine yöneltilen seri katil Red John hakkında soruyu cevaplayana kadar. Seri katili kızdıran Jane, ondan yumuşak yerinden büyük bir darbe yer.

İlk bölümle beraber Jane’nin yeteneklerini artık Kaliforniya Araştırma Bürosu’nda danışman olarak kullanmasıyla Lisbon’un ekibine yardımcı olmasına şahit oluyoruz. Ve artık diğer cinayetlere yardım edip adım adım intikama yaklaşma serüvenine tanık oluyoruz.Bu kadroda içinizin ısınacağı asık surat Cho,Aşk çoçuğu Rigsby ve güzel Van Pelt’imizi mevcut.

Yalnız Mentalist için en büyük sıkıntı ana hikayeye her zaman devam etmeme,klasik cinayet yöntemlerini tekrar işleme ve çok fazla tekrara düşme mevzusu mevcut.Bunu da eklemek gerek. Sherlock Holmes gibi çıkarım yapma dizisi izlemek istiyorsanız. Bence bu diziye bir şans verin.

Belki burada Mentalist’in minik güzel bir sahnesi vardır.

Cevap Yazın