Final Yapmış En İyi Yabancı Diziler 2021

Bazen haftalarca yeni bölüm beklemek zorunda kalırsın. Bazıları için her hafta böyle bir ritüel olması hayatını düzene soksa da benim gibi sabırsızlar için bu bir kabusa dönüşür. Final yapmış yabancı diziler benim gibiler için güzel bir kaçış yolu oluyor. Kardeşim ben her hafta bekleyemem bana bitmiş yabancı dizi tavsiyeleri ver böyle 4-5 sezon falan olsun. Seversem üst üste izleyeyim. Yazın ortasında güzel zaman geçer. Bu liste biraz uzun olacak çünkü elimizden geldiğince her türe yer vermeye çalıştık. Ve yayınladığım anda en güncel liste olacağı için diğerlerinden uzun olacak. Final yapmış yabancı diziler 2021 de diyebiliriz bir nevi. Siz de aynı kafadaysanız doğru yerdesiniz. İşte daha önce final yapmış en iyi yabancı diziler;

Heroes

heroes
final yapmış yabancı diziler
Yayın: NBC IMDb: 7.5 Fantastik Sezon: 4(2006-2010) 43 dakika

Oyuncular: Jack Coleman, Hayden Panettiere, Milo Ventimiglia, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy

Final yapmış yabancı diziler listesine Heroes ile başlıyoruz. İlk izlediğim dönemleri hatırlıyorum da devrim niteliğindeydi. O zamanlar dizi endüstrisine özellikle de türü fantastik olunca böyle yüksek bütçeler ayrılmıyordu. O zamanlar tüm bölümleri indirip harici diske kayıt ediyorduk. Şimdi sadece birkaç tık uzağınızdayken kaçırmayın derim.

KonusuBu bir süper kahraman dizisi değildir, karakterlerin hepsi dışarıda rast gelebileceğimiz sıradan insanlardır. Ressamlar, memurlar hatta para kazanmak için cam sitesini kullanan kadınlar… Onlara kolaylıkla denk gelebilir hatta biri bile olabiliriz. Fakat bizde olmayan güçleri var. Kimi uzay-zaman düzlemini büküp zamanlar arasında seyahat ediyor. Kimi uçuyor kimi geleceği görüyor. Bazıları farkında bile değil. Yeteneklerini keşfettiklerinde bir sebep arayışa girecekler.
Heroes

Merlin

Merlin
bitmiş diziler yabancı
Yayın: Shine Television IMDb: 7.9 Fantastik Sezon: 5(2008-2012) 45 dakika

Oyuncular: Colin Morgan, Bradley James, Richard Wilson, Katie McGrath

Boş zamanlarınızı doldurabileceğiniz tatlı dizimiz Merlin. Kral Arthur’un yükselişindeki söylentiler ve tarihe küçük dokumalar yapmışlar. Sevimli mizahı ile genç arkadaşlarımız için oldukça uygundur. Ejderha sevenlerle müjde! Burada da ejderha var.

KonusuMerlin’in tarihte ve birçok söylentide yeri var. Öyle derler ki meşhur kral Arthur’un kral olabilmesi için onu yeterli olgunluğa eriştiren kişi Merlin adında bir büyücüdür. Büyünün yasak olduğu ve büyücülerin yakılarak öldürüldüğü bu dönemde Merlin şehire gelir. Kader Prens Arthur’un yardımcısı olmasına karar verir.
Merlin

The Mentalist

The Mentalist. Trend olan yabancı diziler
final yapmış en iyi yabancı diziler
Yayın: Warner Bros. IMDb: 8.1 Suç Sezon: 7(2008-2015) 43 dakika

Oyuncular: Simon Baker, Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman, Amanda Righetti

Şu dizinin efsane olmamasının tek bir sebebi var. Ana senaryodan uzaklaşıp yan hikayeler üzerinde tekrara düşmesidir. Oysa meraktan öldürücü ana senaryosu sezon içerisinde biraz daha sık olsa adını neredeyse hepimiz bilirdik. Buna rağmen çok başarılı bir dizidir. Kesinlikle izlenmeye değerdir.

KonusuPatrick Jane, karakter analizi yapma konusunda başarılı, iyi bir gözlemci ve hipnoz alanında başarılı biridir. Fakat yeteneklerini zengin aileleri kandırarak veya televizyon programlarında ölü insanlarla,ruhlarla konuşan medyum numarası yaparak kullanmıştır. Taa ki televizyonda seri katil Red John hakkındaki soruyu cevaplayana kadar. Seri katili kızdıran Jane, trajik bir darbe alır. Jane intikam için Kaliforniya Araştırma Bürosu‘nda danışmanlık yapmaya başlar.
The Mentalist

Chuck

En iyi yabancı diziler
final yapan yabancı diziler
Yayın: Warner Bros. IMDb: 8.2 Aksiyon Sezon: 5(2007-2012) 42 dakika

Oyuncular: Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez, Adam Baldwin

Biten yabancı dizilerden birisi Chuck’tır. Bayağı eğlenceli sahneleri size sonraki bölüme geçi tıklayacaktır. Buy More mağazındaki numunelik çalışanlar, romantik bir aşk yaşayacağı Sarah ve büyük korkutucu ağabey Casey yapımın tuzu biberi olacaktır.

KonusuBuyMore teknoloji satış mağazasında Chuck Bartowski, yakın arkadaşı Morgan ile çalışmaktadır. Doğum günü kutlamasında eski oda arkadaşından mail alan Chuck, maildeki videonun içerdiği teknolojik bir algoritma sayesinde,farkında olmadan Amerika’daki tüm istihbarat birimlerinin bir araya gelerek oluşturduğu veri dizinini beynine kaydeder. Bu beklenmeyen duruma çare bulana kadar NSA ve CIA istihbarat birimleri Chuck’a ve beynindeki verilere göz kulak olmak zorundadır. Günlük hayatına devam etmeye çalışan Chuck, bazen herhangi bir yerde gördüğü resim veya duyduğu sesten ötürü beynindeki ilgili verileri tetikler ve suikastlara, büyük komplolara engel olmaya çalışır.
Chuck

24

24 Dizi
final yapmış diziler
Yayın: Amazon Prime IMDb: 8 Suç Sezon: 8(2001-2010) 44 dakika

Oyuncular: Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard

24’ü alın ve deponuza koyun. Size en az 2 yıl boyunca yeterli desteği verecektir. Tam olarak 9 sezonu sindire sindire izlersiniz. Alışılagelmişin dışındaki yapısıyla nadir cevherlerden biridir. Dizinin konusunu okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

KonusuLos Angeles’te Anti-Terörist Timinde görevli Jack Bauer‘ın, dönemin ilk zenci başkan adayına yapılacak suikast girişimini engellemek için sadece 24 saati vardır. 24‘ü diğer dizilerden ayıran bir formatı vardır: Dizinin her bölümü 1 saate tekabül etmektedir. 24 bölüm sonunda dizide 1 gün geçmiş olacaktır.
24

Lost

Lost. 2023 televizyon dizisi önerileri
bitmiş en iyi yabancı diziler
Yayın: Disney IMDb: 8.3 Gizem Sezon: 6(2004-2010) 43 dakika

Oyuncular: Jorge Garcia, Josh Holloway, Matthew Fox, Yunjin Kim, Evangeline Lilly

Bir televizyon devi, yabancı diziler efsanesi ve karşınızda Lost. Her ne kadar dünya üzerinde olumlu bir izlenim bıraktıysa da maalesef 4 sezonla kısıtlı kalıyor. Sonrasında işler iyice saçma bir yere bağlanıp izleyici soğutuluyor. Ama bana kalırsa ilk 4 sezon bile izlemek için yeterli. Ana senaryosunun gizemi, sizi içine çekerken yan senaryolar ve karakterlerin hayatı son derece büyüleyici işleniyor.

KonusuAvustralya’dan Amerika’ya giden uçak, bir talihsizlik sonucu okyanus üstünde düşer. Kazadan kurtulan 48 kişi kendilerini enkazın çok yakınındaki bir adada bulur. Bu ada anlam veremedikleri tehlike ve gizemlerle doludur.
Lost

How I Met Your Mother

En iyi yabancı diziler
bitmiş dizi önerileri
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Komedi Sezon: 9(2005-2014) 20 dakika

Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan

Kabaca “Ananla nasıl tanıştım” kibarlık gerekirse ” Annenizle nasıl tanıştım” diye çevirebileceğimiz final yapan yabancı dizilerimiz muhtemelen izlediğiniz HIMYM. Gelecekteki Mimar Ted çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatmak ister fakat bu çok uzun soluklu bir otobiyografi haline gelir. Dünyadaki sayılı komedi dizilerinden olan bu dizi legen wait for it derryyyy!

KonusuTed Mosby, kızını ve oğlunu karşısına alır, anneleriyle tanışma hikayesini anlatmaya karar verir. 2005 yılına dönerek ev arkadaşı Marshall ve sevgilisi Lily ile yaşadığı dönemleri anlatır. Tabi ki çapkın arkadaşı Barney ile kız serüvenlerine değinmezse olmaz.
How I Met Your Mother

Prison Break

Tüm zamanların en iyi yabancı dizileri
final yapmış en iyi yabancı diziler 2021
Yayın: Netflix IMDb: 8.3 Aksiyon Sezon: 6(2005-2017) 42 dakika

Oyuncular: Wentworth Miller, Dominic Purcell, Amaury Nolasco, Sarah Wayne Callies, Robert Knepper

İşte favorim ve 1. sezonuyla bence dünyanın en iyi dizisi olmayı hak ediyor. Aksiyon, gerilim, heyecan ve zeka ile ilk sezon o kadar sürükleyici oluyor ki 23 bölümü hangi ara izlediğinizi fark bile edemiyorsunuz. Benden tavsiye isteyen kişilere ilk söylediğim dizidir. Hiçbir zaman da olumsuz bir geri dönüş almamışımdır.

KonusuAmerika’da infazın yasal olduğu bir vilayette Lincoln Burrows, siyasi bir isime suikast yaptığı gerekçesiyle mahkum edilip hakkında idam kararı verilir. Kardeşi Michael inşaat mühendisidir. Ağabeyine iftira atıldığına inanır onu kurtarmaya planı yapar. Michael önemli bir avantaja sahiptir, hapishanenin restorasyonunu çalıştığı inşaat firması yapmıştır. Hapishanenin krokisini ve plan aşamalarını vücuduna dövme yaptırır. Geriye sadece hapishaneye mahkum olarak girmek kalmıştır.
Prison Break

Fringe

Fringe. Önerilen yabancı diziler
en iyi bitmiş diziler
Yayın: Fox 11 IMDb: 8.4 Bilim Kurgu Sezon: 5(2008-2013) 45 dakika

Oyuncular: Anna Torv, Joshua Jackson, Jasika Nicole, John Noble

Her bölümü tüyler ürpertici derecede gizemlidir. Bu sefer ne ile karşı karşıya geleceğiz diye merak uyandırır. Ustaca işlenmiş hikayesi yer yer ters köşe yaptırır. Ucu açık sır perdeleri bıraktığından izleyen tarafından birçok teori üretilebilir. Bakalım sizin tahminleriniz doğru çıkacak mı?

KonusuFringe, Dünya‘da sonuca kavuşturalamamış doğaüstü davaları çözmekle görevlendirilmiş FBI departmanıdır. Almanya‘da bir uçakta tüm yolcuların ölümüne sebep olan Et yiyen diye isimlendirdikleri virüsü araştırırlar. Konu ise departmandaki ajanın, metafizik uzmanı ve garip oğluyla olan ilişkisi üzerinden ilerlemektedir.
Fringe

Hannibal

Hannibal yabancı dizi
final yapmış yabancı dizi önerileri
Yayın: Sony IMDb: 8.5 Suç Sezon: 3(2013-2015) 43 dakika

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Hugh Dancy, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne

Bir psikopatın attığımı adıma, aldığı nefese ve yediği ete ortak olun. Ağır işleyişi sebebiyle sabırlı izleyici gerektirir. Ama takip edenlerine büyük sürprizler hazırlayıp şaşkına çeviriyor. Tam da her şey tahmin ettiğim gibi ilerliyor derken bir küçük ayrıntının tüm gidişatı değiştirmesiyle hadi be dedirtiyor.

KonusuEfsane psikopat Hannibal Lecter‘ın televizyon dizisi olarak uyarlanmış halidir. Red Dragon filmine bağlı olarak ilerlemektedir. Psikiyatr Lecter’in FBI ile olan ilişkisi yine sarpa saracağa benziyor.
Hannibal

Spartacus

Spartacus Televizyon Dizisi
final yapan en iyi yabancı diziler
Yayın: Netflix IMDb: 8.5 Aksiyon Sezon: 3(2010-2013) 56 dakika

Oyuncular: Liam McIntyre, Manu Bennett, Daniel Feuerriegel, Lucy Lawless

Bu bir baş kaldırış, hak alma, ezilmeye karşı çıkma savaşı. Tamam belki öyle değil ama savaşın ilk kıvılcımı olduğu aşikar. Romalıları savaş sonrası rehin alınıp köleye ve düello yapan savaşçılara çevirdiler. Arenada birbirlerini öldürmelerini zevkle izlediler. Bu onlar için sadece bir eğlence aracıydı. Zalim gidişata dur diyecek bir gladyatör vardı: Spartacüs. final yapmış en iyi dizilerde Spartacüs ve yoldaşlarının haklı mücadelesini göreceğiz. Uyarı yapmakta fayda var bu dizi fazlasıyla müstehcenlik içeriyor.

KonusuTrak asker Spartacus fikir ayrılığından ötürü Roma ordusundan ayrılır. Köyüne dönünce düşmanlarının köyünü talan ettiğini görür. Fakat karısı hala yaşamaktadır. Spartacus ve eşi bir mağarada Roma ordusuna yakalanır. Spartacus Gladyatör okuluna esir olarak verilir. Karısı ise Suriyeli bir tüccara satılır. Spartacus ilk isyanlardan birini başlatır.
Spartacus

Sons of Anarchy

Sons of anarchy
final yapmış yabancı diziler
Yayın: 20th Television IMDb: 8.5 Suç Sezon: 7(2008-2014) 45 dakika

Oyuncular: Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Kim Coates, Tommy Flanagan

1980 dönemlerinde yaşayan Anarşik uşağlar adlı motosiklet çetesinin hikayesi işleniyor. Bir kafede oturup çayınızı içiyorsunuz veyahut yolda yürüyorsunuz. Deri ceketli en az 10 kişilik bir motor grubu yanınızdan geçiyor. Ha işte onlarda bu diziyi izlememiş kişi yoktur. Hatta çeteye katılmanın şartlarından bile sayılabilir.

Konusu1980‘de Charming kasabasında kendi koydukları kurallara göre yaşayan Sons of Anarchy, kasabaya yeni bir motosiklet çetesinin musallat olmasıyla ilgilenmek zorundadır. Çünkü Charming onların yuvası ve tüm üyeler yuvasını korumak zorundadır.
Sons of Anarchy

Oz

Oz. Yabancı Dizi önerisi.
biten yabancı diziler
Yayın: HBO IMDb: 8.7 Suç Sezon: 6(1997-2003) 56 dakika

Oyuncular: Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Dean Winters, George Morfogen

Bölümlerini üst üste izlerseniz pencerenizde hayali parmaklıklar görmeniz söz konusu olabilir. Sizi bu denli içine çekme başarısını gerçekçiliğine borçludur. Yeri gelir iğrendirir yeri gelir çok büyük keyif verir. Her bölüm sonu yatağınızdan kaldırıp ev içinde volta atmanıza sebep olur. Üzülerek söylüyorum ama bir daha böyle bir dizi gelmez.

KonusuOswald Hapishanesinde idealist bir müdür olan Tim McManus hastaları kendi yöntemlerince hizaya getirmeye çalışmaktadır. Mahkumlar hayatta kalmak için sürekli tetikte olmalıdırlar. Uyuşturucu, cinayet, savaşlar ve rüşvet gibi olmazsa olmazlar başrolde oynamakta. Türünün elle gösterilen örneğidir.
Oz

House M.D

House M.D. - ne tür diziler izleyebilirim?
final yapan diziler yabancı
Yayın: Amazon Prime IMDb: 8.7 Drama Sezon: 8(2004-2012) 44 dakika

Oyuncular: Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein

Gıcık bir başrol, itici olduğu kadar sizi kendine yakın tutmanızı da sağlıyor. Vardır böyleleri çevrenizde. Bu tipler genelde Türk kadınlarının vazgeçilmezidir. Tıp okuyorsanız veya tıpa hevesliyseniz durmanız gereken basamaktayız. Dünya’da birçok kopyası ve imitasyonu mevcuttur. Türkiye’de bile Hekimoğlu adlı uyarlaması yapılmıştır. Hekimoğlu dizisine biraz göz gezdirdim, şaşırtıcı bir şekilde başarılı buldum. Ama orjinali dururken uyarlamasını izlemek mantıklı değil. Bitmiş diziler yabancı etiketimizi de ekleyelim.

KonusuPrinceton-Plainsboro Hastanesi’nde bulaşıcı hastalıklar ve nefroloji konusunda uzman ünlü Gregory House, aksi bir o kadar başarılı bir hekimdir. O ve ekibindeki diğer doktorlar gelen sıradışı hastaları tedavi etmeye çalışır. House takıntılı ve psikolojik sorunları olan birisidir. Hastalarında yakaladığı başarıyı kendinde gösteremez.
House M.D

Dexter

Dexter. Dizi tavsiyeleri neler?
en iyi final yapmış diziler
Yayın: Miami IMDb: 8.6 Suç Sezon: 9(2006-2021) 53 dakika

Oyuncular: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar

Ülkede sanal sözlük sitelerinde yüz binlerce entrye sahip olması ne kadar popüler olduğunun kanıtıdır. Bir seri katilin adalet adına hizmet etmesi kadar çekici başka ne olabilir ki? Kanunlardan kaçmış bir suçlu iseniz Dexter sizin de peşinize düşebilir. O yüzden kırmızı ışık yanarken karşıya geçmenizi önermem.

KonusuDexter çocukken evlat edinilmiş duygusal problemler yaşayan bir polistir. Küçüklükten beri öldürmeye karşı büyük arzu beslemektedir. Polis babası, onun bu dürtülerini adalettin elinden kaçmış suçlulara yöneltmesini sağlamıştır. Dexter gündüzleri adli tıpta kan uzmanı geceleri ise cezalandırılmamış suçluların kabusu olacaktır.
Dexter

Friends

Friends Dizisi - Gelmiş geçmiş en iyi diziler
final yapmış dizi önerileri
Yayın: Netflix IMDb: 8.9 Komedi Sezon: 10(1994-2004) 21 dakika

Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer

Baştan sona tekrar tekrar izlenilesi komedi türünde en başarılı dizilerden birisi. Her karakteri ile ayrı ayrı bağ kurup seveceksiniz. Final bölümüne geldiğiniz her sefer içinizi buruk bir üzüntü kaplayacak. Ağa babalara diz çöktürür tövbe ettirir.

KonusuGökkuşağının 6 farklı rengi; üçü kadın üçü erkek ana karakterlerimizin olduğu sitcom dizidir. New York’ta hayata tutunmaya çalışmaları ve acı tatlı anlarına bir “sıkı dostluk” bağıyla eşlik ediyoruz. Friends’i gerçek zamanlı bir şekilde ilerler. Yıllar geçip oyuncular yaş aldıkça karakterlerinin hikayesi de paralel bir şekilde hareket eder.
Friends

Sherlock

Sherlock Dizi önerisi
final yapmış en iyi yabancı diziler
Yayın: Netflix IMDb: 9.1 Suç Sezon: 4(2010-2017) 88 dakika

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs

Bazen diyorum ki; liseyi okumadan direkt iş hayatına atılsam, ayakkabıcılık, marangozluk vb işleri 2 yıl süreyle yapsam Sherlock olma ihtimalim vardı. Çünkü gerçekten eğer ki konuda yetkin iseniz bir insanın ayakkabısından bile nasıl biri olduğunu anlayabilirsiniz. Mutlaka izlemeniz gereken final yapmış en iyi yabancı diziler listesine eklemeniz gerek.

KonusuSıhhiyeci gazi Dr. Jhon Watson geçim sıkıntısı yaşarken bir gün ev arkadaşı arayan Sherlock ile yolları kesişir. Sherlock dizi içinde adlandırdıkları üzere çıkarım yapma biliminde olan uzmanlığı sayesinde çözemediği dava yoktur. Kısa süre içinde iyi iki arkadaş, en zorlu görevleri üstlenir.
Sherlock

The Sopranos

Soprano Ailesi, izlenecek yabancı diziler
final yapmış en iyi diziler
Yayın: HBO IMDb: 9.2 Suç Sezon: 6(1999-2007) 53 dakika

Oyuncular: James Gandolfini, Edie Falco, Michael Imperioli, Steven Van Zandt, Robert Iler

The Godfather gibi bir efsane diziye uyarlansa The Sopranos olurdu. En az onun kadar beğenilip en az onun kadar takdir gördü. İlk bölümü bile sizi etkilemeye ve bağlamaya yetecektir. Zamanının en iyi dizisiydi. Gördüğünüz üzere hala zirvelerde.

KonusuTony Soprano’nun liderlik ettiği bir İtalyan- Amerikan mafya ailesinin siyaset ve suç alanındaki maceraları içeriyor. Tony Soprano bir taraftan mafya işiyle uğraşırken bir taraftan da görüştüğü psikiyatr ile bu cani dünyayı farklı bir şekilde anlamlandırıyor.
The Sopranos

The Wire

The Wire - 2023 en iyi dizi önerileri
final yapmış diziler
Yayın: HBO Entertainment IMDb: 9.3 Suç Sezon: 5(2002-2008) 59 dakika

Oyuncular: Dominic West, John Doman, Deirdre Lovejoy, Wendell Pierce, Lance Reddick, Sonja Sohn

The Wire’nin şöyle bir kitlesi var; dizi adına fanatik, tutucu ve herhangi bir kötü eleştiriyi kabul etmeyen. Baştan sona izlediğiniz vakit istemeden de olsa bu türe evriliyorsunuz. Türkçeye çevrilmiş adı tartışmaya mahal vermeyecek bir şekilde şaheserdir. Aksini iddia eden Akasya Durağı hayranlarıdır.

KonusuAmerika’nın Baltimore adlı şehrinde polis, mafya ve siyaset üçgeninin kesişim yönlerini cesur bir şekilde konu eder. Gerçek hayattan esinlenilmesi sebebiyle büyük bir önem taşır. Çeşitli dergiler ve yayınlar tarafından en iyi dizi olarak da seçilmiştir.
The Wire

Game Of Thrones

Game of thrones dizi tavsiyesi
final yapmış yabancı dizi önerileri
Yayın: HBO IMDb: 9.3 Fantastik Sezon: 8(2011-2019) 55 dakika

Oyuncular: Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner, Maisie Williams, Nikolaj Coster-Waldau

Popülerliğine ve bilinirliğine olan güvenimden ötürü açıklama alanını boş bırakıyorum Zahmet etmeye değmez. Yalnız şöyle bir not ekleme gereği duyuyorum: Müstehcenliği fazla olduğu için izlemeyenler varsa bazı Türkçe dublajlı versiyonlarında +18 sahneler atılmıştır.

KonusuGeorge R.R. Martin romanından uyarlanmış bu dizi Westeros krallığının taht oyunlarını yaşatıyor. Bu oyunun piyonu entrika, fil ve atları yüksek zümredekiler, kaleleri bölgelerin sadakati, veziri ise olağan üstü varlıklar. Dizinin başrolü taht, geriye kalan her şey gözden çıkarılabilir.
Game Of Thrones

Breaking Bad

Breaking Bad Yabancı Dizi önerisi 2023
bitmiş dizi önerileri
Yayın: Netflix IMDb: 9.5 Suç Sezon: 5(2008-2013) 48 dakika

Oyuncular: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Betsy Brandt

Final yapmış yabancı dizilerde son halkadayız. IMDb’ye göre en yüksek puanı alan dizidir kendileri. Breaking Bad hakkında da fazla konuşmaya gerek duymuyorum. Yalnız şu hususa da değinmeden geçemiyorum. Adamın dublex evi var, hanımının ve kendisinin Jeep’i var. Bunlara rağmen adam fakirlikten yakınıp ek iş yapıyor. Ulan biz napalım be!

KonusuÖlümcül bir akciğer hastalığına yakalanan kimya öğretmeni Walter White’nın hayatının baştan sonra değişimini ekrana sunuyor. Maddi zorluklara karşı ek işte çalışan başrol, malum haberi alınca tehlikeli bir karar verir. Eşine ve engelli oğlu Jr.’a hayatlarına devam edebilmeleri için bir miktar para bırakmak ister. Hızlı ve kolay para kazanabilmek için kimya öğretmenimiz 1. sınıf bir uyuşturucu pişiricisine dönüşür.
Breaking Bad

Cevap Yazın