Fantastik Yabancı Dizi Önerisi — Lucifer

Son dönemlerde supernatural benzeri dizi mi arıyorsunuz? Fantastik yabancı dizi meraklısı mısınız? Melek, şeytan veya dini konulara farklı bakış getiren dizileri seviyor musunuz? O zaman içeriye gelin…

Tür : Fantastik , Dram ,Suç Yapım: 2015 Sezon: 3

Her şeyden önce melek, şeytan tanrı gibi unsurların olduğu dizileri beğenmiyorsanız daha bir realist kişiyseniz bu öneriyi pas geçebilirsiniz.Bazı insanlar vardır; hayal dünyaları geniş, olağanüstü olay veya varlıklara meraklı, sağlam bir fantastik dünya görünce ağzı açık kalır kanı kaynar.İşte bu öneri onlar için,bir de supernatural severiyseniz bu dizi üzerinize cuk oturacak.

Gel gelelim bu yabancı dizi önerimizin konu ve temasına; cehennemdeki yönetme işlerinden sıkılan şeytanımız yani Lucifer hayatını Dünya’ya taşımaya karar verir.Orada bir anlaşma yaptığı dünyaca ünlü bir popstarın öldürülmesi nedeniyle katilin peşine düşer.Ve yolları şeytani güçlerinin garip bir şekilde onun üstünde etki etmediği polis memuru Chloe Decker ile kesişir.

Bu güzel ablamızın gizemliliğinden ve karakterinden etkilenen Lucifer, ona daha yakın olmaya çalışır ve zaten kader bir şekilde yollarını tekrar ve tekrar kesişmesini sağlar.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim dizi her ne kadar fantastik,dram ve suç alanında olsa da çok fazla komedi unsuru, akıllıca metaforlar içeriyor izlenerken eğlenmemeniz neredeyse imkansız.Lucifer karakterini canlandıran Tom Ellis son derece tatlı tavırlarıyla sempatinizi kazanacak, dizinin süpriz niteliğindeki sahnelerinde seslendirdiği şarkılarla bam telinize dokunacak.

Seslendiriği parçalardan olan All Along the Watchtower :

Bu sırrın gizemi sizi de sararken bir yandan da suç dünyasının en ücra köşelerindeki vakaların incelenmesine tanık olun. Şimdiden iyi seyirler.

Fragman;

EK: Son derece beğendiğim dizinin şarkısı; size enerji vermesi ve beğenmeniz dileğiyle. Being Evil Has a Price

Cevap Yazın