Bu Zamana Kadarki En Komik Türk Komedi Dizileri

Bu zamana kadar Türk televizyonlarında yayınlanmış, yüzümüzü güldürmeyi becermiş Türk komedi dizileri sıralanmaktadır. Son dönemlerde çıkan yapımlar maalesef listeye girememiştir. Acaba yıllar geçtikçe sektör endüstriyelleşip sadece para kazanma amacı güden, kötü senaryolarla oluşturulmuş bir alan mı oldu? Bunun kanıtı sıralamanın neredeyse tümünün eski Türk komedi dizileri ile dolu olmasıdır.

En iyi öneriler Türk Komedi Dizilerini gururla sunar:

1 Kadın 1 Erkek

Türk Komedi dizileri Bir erkek Bir Kadın
Türkiye’deki komedi dizileri
Yayın: Ortaks Yapım IMDb: 7.9 Komedi Sezon: 8(2008-2015) 40 dakika

Oyuncular: Demet Evgar, Emre Karayel

Ülkedeki en başarılı 2 kişilik televizyon dizisidir. Yıllar ilerledikçe filmleri çekilmiş, formatları değişmiştir. Sevgililikten iki çocuk sahibi olmuş evlilik dönemine kadar seri halinde devam etmektedir.

Konusuİki kişilik yaşam; insanoğlunun yaratılışından beridir en ilginç ilişki türü aşktır. 1 Kadın 1 Erkek yüzyıllardır değişmeyen sevgi ilişkisindeki sıkıntılar ve güzelliklere parmak basıyor.
1 Kadın 1 Erkek

Ekmek Teknesi

Komik Türk Dizileri Ekmek Teknesi
komedi dizileri Türk
Yayın: Sinegraf IMDb: 8 Komedi Sezon: 3(2002-2005) 55 dakika

Oyuncular: Savaş Dinçel, Hasan Kaçan, Ahmet Yenilmez, Peker Açıkalın, Kadir Çöpdemir

Yaşınız uygunsa hatırlattığımız için; değilse önerdiğimiz için teşekkür edeceksiniz. Efsanenin ete kemiğe bürünmüş halidir. Özenle oluşturulmuş karakterlerinin her birine bir tane dizi çekilir. Bazen Youtube’den rastgele Heredot Cevdet hikayesi açar şenlenirim.

Konusu2000‘li yıllarında başında tatlı bir mahallede Fırıncı Nusret Baba ekmek teknesini çevirmeye çalışır. Deli kızları, inci değerindeki mahalle karakterleri her sahneye şen katar. Akıldan çıkmayan karakterlerine şuan bile özel program yapılmaktadır.
Ekmek Teknesi

Sıdıka

Sıdıka
En iyi türk komedi dizileri
Yayın: Limon Film IMDb: 8.1 Komedi Sezon: 7(1997-2003) 20 dakika

Oyuncular: Hasibe Eren, Füsun Demirel, Figen Evren, Şafak Sezer

Türk komedi dizileri‘nin belki de en eskisidir. O yıllarda ev kızlarının içler acıtan durumu mizahi dille aktarılıyor. Çok şükür şuan ülkedeki kadının yeri Sıdıka ve akranlarından çok daha ileride. Umarım öyle muamele gören kalmamıştır.

Konusuİstanbul‘un kenar mahallelerinden birinde yaşayan Saka ailesinin talihsiz kızı Sıdıka‘nın problemleri bitmek bilmez. Aptal abisi, alkolik babası ve klasik ev kadını annesine rağmen Sıdıka kitaplar okuyarak kendini geliştirmiştir. Fakat ailesi tarafından eve hapsedildiği için dış Dünya ile tek bağlantısı penceredir.
Sıdıka

Bir Demet Tiyatro

Bir demet Tiyatro
komedi Türk dizileri
Yayın: BKM IMDb: 8.5 Komedi Sezon: 8(1995-2002) 45 dakika

Oyuncular: Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Serhat Özcan, Erdal Tosun, Erdoğan Dikmen

Yılmaz Erdoğan’ı ülke çapında ünlü yapan dizidir. Maddi imkansızlıklardan ötürü dekorlar değiştirilerek sadece 1 sahnede çekilmiştir. BKM’nin ilk göz ağrı, son imkansızlığıdır. BKM sonrasında yüksek bütçeli diziler ve filmlere yapımcılık yapmayı başarmıştır.

KonusuSenaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ve bünyesinde Demet Akbağ, Erdal Tosun gibi birçok başarılı oyuncuyu barındırarak bir zamanlar Türkiye’yi kahkahaya boğmuştur. Delikanlı Mükremin Çıtır’ın kavgaları ve aşk kavgası ana hatları oluşturuyor.
Bir Demet Tiyatro

Tatlı Hayat

Tatlı Hayat Türk Dizisi
komik türk dizileri
Yayın: Med Yapım IMDb: 8.5 Komedi Sezon: 3(2001-2004) 58 dakika

Oyuncular: Haluk Bilginer, Türkan Şoray, Celal Kadri Kınoğlu, Asuman Dabak

Tam bir karakter zenginliğine sahiptir. İhsan Yıldırım’ın cinnet halleri, Uzaylı irfan’ın ekstrem hikayesi, Türkan Şoray’ın tatlılığına bayılacaksınız. Promosyon olarak Yunan Yorgo’ya yapılan Türk Yunanistan Esprileri ve Menekşe’nin iğneli sözlerini sunuyor. Yazı tamamıyla günceldir ve sürekli güncellenecektir. Öyle ki Türk komedi dizileri 2021 demek sırıtmaz. Tekrardan burayı ziyaret edebilirsiniz.

KonusuBaşrollerinde büyük aktör Haluk Bilginer ve Türkan Şoray’ın bulunduğu dizi, vaktiyle tek oda tek salon yarım mutfak çeyrek banyo ve acımasız tabiat şartları arasında dünyaya gelen İhsan Yıldırım’ın büyüyerek 7 kuru temizleme zincirine sahip bir iş adamı olduktan sonraki hayatını ekranlara sunuyor. The Jeffersons dizisinden uyarlanmıştır.
Tatlı Hayat

İşler Güçler

İşler Güçler Türk Komedi Dizisi
komik diziler Türk
Yayın: Limon Film IMDb: 8.5 Komedi Sezon: 1(2012-2013) 86 dakika

Oyuncular: Murat Cemcir, Ahmet Kural, Sadi Celil Cengiz, Şinasi Yurtsever, Yılmaz Gruda

Televizyondaki programların can çekiştiği, artık doğru düzgün bir şey izleyemeyeceğiz dediğimiz vakit Selçuk Aydemir ve oyuncu ekibi yettim gayri dedi. 1 Sezonda sürmüştür. Sıradan benzerlerinin aksine yazlık, dönemlik bir dizi değildir. İzleyenler keşke daha uzun olsaydı başlığında hemfikirdir.

KonusuMurat Cemcir ve Ahmet Kural Çalgı çengi filminde başarısız sayılan bir gişeye sahip olmuştur. Sadi Celil Cengiz ise oyunculuk mesleğine tutunmaya çalışmaktadır. Bu üçlü umutlarını kesmeyip televizyon ekranlarında yer edinmeye çalışır. Bir nevi gerçek hayatlarını konu alan İşler güçler, Türkiye‘ye yeni bir mizah anlayışı katmıştır.
İşler Güçler

Avrupa Yakası

Türkiye komedi dizisi Avrupa Yakası
en komik Türk dizileri
Yayın: Plato Film IMDb: 8.5 Komedi Sezon: 6(2004-2009) 60 dakika

Oyuncular: Gürse Birsel, Gazanfer Özcan, Engin Günaydın, Ata Demirer, Tolga Çevik, Levent Üzümcü

Dışarı çıkın ve önünüze ilk gelen kişiye “En iyi Türk komedi dizileri nelerdir?” diye sorun. Garantisini veriyorum ki sayacağı 3 diziden biri Avrupa Yakası’dır. Bünyesinde hatırı sayılır miktarda komedyen çıkarmıştır.

KonusuAnadolu’dan kop gel düz git Ankara’yı geç sağdan, Bursa’nın biraz yukarısı, Altunizade’den sonra köprünün hemen aşağısı Avrupa Yakası… Sütçüoğlu ailesinin Nişantaşı‘nda yaşayıp çalışmaktadır. Aslı‘nın iş ilişkileri ağabeyi Volkan‘ın ünlü sanatçı olma çabaları ve ailenin geri kalanlarının arzuları genel gidişatı belirler.
Avrupa Yakası

Kardeş Payı

Kardeş Payı Komedi Dizisi
komik Türk dizileri
Yayın: NTC Medya IMDb: 8.6 Komedi Sezon: 2(2014-2015) 70 dakika

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Emrah Kaman, Ayhan Taş, Ali İhsan Varol

Selçuk Aydemir’in yine gönlümüzde taht kurmuş eseridir. Kaman kardeşlerin katkısını da unutmamak gerek tabi. Bir dönemler aynı ekibin yeni dizi söylemleri vardı. Hala kulağımız oraya dönük. Yeni bir şey yapsınlar da gülelim. Millet olarak gülmeye çok ihtiyacımız var çünkü.

KonusuDünyaya barış, mutluluk ve huzur getirmek isteyen tesisat ustası iki kardeş bor madeni ile çalışan motor üretirler. Mahalle ruhunun hala var olduğu Kanlıca‘da, komşu esnaflar bile Dünya‘nın akıbetini belirlemede faktör olacaktır. Tabi ki dış mihraklar icadı yok etmeye çalışacaktır.
Kardeş Payı

7 Numara

7 Numara Türk Komedi Dizisi
Komedi dizileri Türk
Yayın: Oya Yüce IMDb: 8.7 Komedi Sezon: 3(2000-2003) 45 dakika

Oyuncular: Nuray Uslu, Gülden Güney, Engin Alkan, Ayça Mutlugil, Volkan Girgin, Okan Selvi

Recep’in müsriflik düşmanlığı, Sabit’in oyunculuk macerası, Ayten’in gıcık entellektüelliği, Rüya’nın duygu seli, Haydar ve Armağan’ın samimi sevdasını görünce siz de 7 numara sakini olacaksınız. Yani herhalde galiba sanursam.

KonusuAna hikayesi İstanbul’a okumaya gelen; taşralı iki emmi oğlunun ve medeniyet abidesi kızların bütçelerine uygun kiralık bir ev bulamaması sonucunda mecburi olarak beraber ev kiralamalarıyla başlar. Kültür farkı evi neredeyse bir savaş alanına döndürür. Zaman içerisinde birbirlerine ısınıp tatlı bir ortam oluştururlar
7 Numara

Leyla İle Mecnun

Leyla İle Mecnun
Türkiye komedi dizileri
Yayın: EfLAtunfilm IMDb: 9.1 Komedi Sezon: 3(2011-2013) 80 dakika

Oyuncular: Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt

Değerli yolcularımız an itibariyle zirvedeyiz. Lütfen kemerleriniz takılı, koltuklarınız dik durumda olsun. Tutucu seyirci kitlesi ile kültleşmiştir. Bazı replikleri sokak duvarlarında ve ağzımızda yer edinmiştir. Bu sebeple pek açıklama gereği duymuyorum. Kendisi IMDb puanı en yüksek yerli komedi dizisidir.

KonusuLeyla ile Mecnun hikayesinin günümüze oldukça absürt bir şekilde uyarlanmasıyla oluşuyor. IMDb‘de verilerine göre Türkiye‘nin en yüksek puanlı dizisidir.
Leyla İle Mecnun

Cevap Yazın