Aksiyon Komedi Yabancı Dizi Tavsiyesi

Aksiyon- Ajan olayını sevenler, bir de komediye karşı aç olanlar için iyi bir öneri olabilecek amerikan kültüründe dizimiz Chuck.Birçok yabancı diziyi bitirdikten sonra yeni arayışa gireriz, ya da televizyonda denk gelir bir bölümünü gördükten sonra beğeniriz.İşte Chuck tam olarak hemen hemen herkesin sevebileceği böyle bir yapım. İlk bölümü izleyip siz karar verebilirsiniz.Çok uzatmadan tanıtıma geçelim.

Tür: Komedi – AksiyonYapım: 24 Eylül 2007Sezon:5 Final Yaptı

Dizinin konusu:

BuyMore teknoloji satış mağazasında başrolümüz Chuck Bartowski, yakın arkadaşı Morgan ve birçok garip zengin tiplemeler çalışmaktadır. Doğum günü kutlamasında eski oda arkadaşından mail alan Chuck, maildeki videonun içerdiği teknolojik bir algoritma sayesinde,farkında olmadan Amerika’daki tüm istihbarat birimlerinin bir araya gelerek verilerini birleştiriği big datayı beynine kaydeder.Bu karmaşık duruma çare bulana kadar NSA ve CIA istihbarat birimleri Chuck’a ve beynindeki verilere göz kulak olması için Sarah ve Casey adlı iki ajanını görevlendirir.Günlük hayatına devam etmeye çalışan Chuck, bazen herhangi bir yerde gördüğü resim veya duyduğu sesten ötürü beynindeki ilgili verileri hatırlar ve suikastlara, büyük komplolara engel olmaya çalışır.

Dizide bizi neler bekliyor?

Farklı Bir Hikaye

Havalı,yakışıklı ve dövüş sanatlarında uzman ajanların başrolde olduğu birçok yapımdan dolayı ağzımızın tadı iyice bozuldu.Tüm bu özelliklerinin aksine Chuck ile; eski sevgilisini unutmayan bir aşığın, sabahlara kadar Call Of Duty oynayan bir oyuncunun, teknoloji mağazasında çalışan sıradan bir ineğin bu piyasada nasıl bir yer edinebileceğini alışagelmişin dışında bir hikaye örgüsüyle izleyicilere sunuyor.

Komedi,Aksiyon ve Romantizm

Yukarıda bahsettiğimiz NSA ajanı güzeli ile adamımız arasında gelişen havalı ajan kadın ve sıradan nerd(inek) erkek tarzındaki romantizm ayaklarımıza seriliyor.Ve bizi hiçbir sahnede yalnız bırakmayan gardaşımız komedi ile ajanlığın gerektirdiği gibi sürükleyici aksiyon buna eşlik ediyor.

Zengin Karakterler:

Benim için film,dizi,kitap ayırmaksızın bir hikayeye hayat veren kişiler zengin karakterlerdir.Hikaye örgüsünün iyi olması gerektiği kadar karakterler de çekici ve samimi olmalıdır.Sıradan iki kişinin başına gelen büyük bir olay yeteri kadar etki bırakmayabilir üstümüzde.Bu komedi yabancı dizi önerisinde karakterler inci çuvalı gibi.Samimiyeti ile sizi ilk bölümden çekecektir.Bence bu diziye bir bölüm şans verin!

Son Olarak Ekran Görüntüleri

Cevap Yazın